Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaLastik SektörüYüksek km performansı ve dayanıklılık vadediyor

Yüksek km performansı ve dayanıklılık vadediyor

Prometeon, inşaat şantiyelerinin zorlu koşullarına “G:01 II” serisi ile meydan okuyor. Seri, yeni eklenen “13R 22.5” ölçüleri ve artan kilometre performansının yanı sıra ön aks lastiğine yeni eklenen taş iticiler sayesinde yüksek kaplanabilirlik ve maksimum dayanıklılık sağlıyor.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon, inşaat şantiyelerinin zorlu koşullarında çalışan araçlar için sunduğu “G:01 II” serisi ile yüksek kilometre ömrü, daha fazla dayanıklılık sağlıyor.

Prometeon’un pazardaki en güçlü olduğu segmentlerden biri olan inşaat segmentine özel sunduğu “G:01 II” serisi, artan sırt genişliği ile kilometre performansının da artmasını sağlıyor. Ayrıca, yanal kanallar taşların tahliyesini kolaylaştırırken, yandan gelen darbe ve sürtünme ve kopmalara karşı lastiği koruyor. Yenilenen “G:01 II” serisi, bir önceki seriye kıyasla %20 daha fazla dayanıklılık ve %20 artırılmış kaplanabilirlik vadediyor. Ayrıca, G:01 II serisinin ön aks lastikleri eklenen taş iticiler sayesinde karkasın hasar almasını engellerken, lastiğin tüm zorlayıcı dış koşullara rağmen ömrünün sonuna kadar kullanılabilmesine imkan sağlıyor. Bu da lastiğin ilk ömrünü tamamladıktan sonra defalarca kaplanabilmesine olanak tanıyor.

“G01 II” ailesi seriye yeni eklenen “13R 22.5” ölçüleri ile tamamlandı

“G:01 II” serisi, yeni eklenen 13R 22.5 ölçüleri ile birlikte tamamlanırken, 295/80R 22.5 ve 315/80R 22.5 ölçüleri de dahil olmak üzere tüm ölçülerinde sahip olduğu M+S ve kar tanesi etiketlemeleriyle 4 mevsim üstün performans ve güvenliği garanti ediyor.

G:01 II serisinin ön aks lastikleri, büyüyen sırt genişliğiyle kilometre performansının artmasını sağlarken, yanal kanalları taşların tahliyesine imkan tanıyor. Yanal darbe ve sürtünmelere karşı daha fazla dayanıklılık sunuyor. Merkezi kanal geometrisi ile taşların lastik içinde hapsolması önlenerek, oluşabilecek hasarların önüne geçiliyor. Özel sırt aşınma göstergeleri ise diş açma operasyonunu kolaylaştırıyor.

Yüksek çekiş gücü ve düzenli aşınma

Serinin çeker aks lastikleri ise Pirelli patentli taban deseni ile kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip olup, daha yüksek çekiş gücü ve düzenli aşınma sağlıyor. Yönlü taban deseni ise asfalt yollarda da yüksek kilometre, üstün çekiş ve akustik konfor sağlıyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER