Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana SayfaLastik SektörüLojistik Sektörü için koyteyner patronundan korkutan uyarı!

Lojistik Sektörü için koyteyner patronundan korkutan uyarı!

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan milyarder konteyner patronundan lojistik sektörüne korkutan uyarı geldi.

Lojistik Sektörünün en önemli oyuncularının başında yer alan ve Dünyanın en büyük üçüncü konteyner hattı CMA CGM’nin patronu olan milyarder Rodolphe Saade, sektörün zor bir döneme adım attığı uyarısında bulundu.
Dünyanın en büyük üçüncü konteyner hattının milyarder başkanı Rodolphe Saade, pandemi döneminde sipariş edilen yeni gemilerin 2024 yılında hizmete girmesiyle sektörün dalgalı bir döneme gireceği uyarısında bulundu.

Marsilya merkezli denizcilik devi CMA CGM SA’nın CEO’su Saade verdiği bir röportajda, “Sektörümüzdeki zorluk, önümüzdeki yıldan itibaren piyasaya girecek olan bir dizi konteyner gemisine sahip olmamız ve bunun arz ve talep arasında bir dengesizlik yaratma riski taşımasıdır” dedi.

“Gelecek yıl ticarette yüzde 2 ila yüzde 3 arasında bir büyüme bekliyoruz,” diyen Saade, CMA CGM’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli bir pazar payına sahip olduğunu ve bunun da zorlukları atlatmasına yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Saade “Denizcilik sektörü bu iniş çıkışlara alışıktır. 2021 ve 2022’de mükemmel sonuçlar elde ettik, şimdi daha normal zamanlara giriyoruz ve bunun için donanımlıyız” dedi.

Bu yılın başında, dünyanın en büyük konteyner hatları olan Maersk ve Mediterranean Shipping Co. küresel lojistikteki rekabetleri yoğunlaşırken, on yıl sonra gemi paylaşım ortaklığını sona erdireceklerini açıkladılar.(kaynak:BloombertHT)

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER