Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTRANSPORTGefco'dan tam zamanlı çözümler için görev kontrol merkezi

Gefco’dan tam zamanlı çözümler için görev kontrol merkezi

Kompleks endüstriyel tedarik zincirinin global tedarikçisi ve bitmiş araç lojistğinde Avrupa lideri olan GEFCO,Tam Zamanlı Çözümleri yönetmek için Amsterdam’daki Görev Kontrol Merkezi’ni hizmete açtı. 

Kritik zamanlı çözümlerde gelişen uzmanlık

GEFCO’nun Freight Forwarding bölümü, global tam zamanlı operatörler ağını yönetirken lokal müşterilerle çalışıp, planlı ve plan dışı acil yüklemeler yapıyor. GEFCO’nun müşterileriyle ortaklık kurmak ve piyasaya entegre çözümler sunmak için geliştirip benimsediğiInfinite Proximity (Sonsuz yakınlık) kültürü,şirketin müşterilerin iş süreçlerine değer katmak için geliştirdiği Tam Zamanlı Çözümler (TCS) için itici güç niteliği taşıyor.

GEFCOTCS hizmeti müşterilerin acil teslimat taleplerine anında yanıt verebilmek için tasarlandı. Bu hizmetsöz konusu teslimatlar boyunca, tam görünürlük sağlayan kapsamlı, dünya çapında kritik öneme sahip hava taşımacılığı çözümleri sunmayı hedefliyor.

Müşterilerin yüksek performans beklentilerine cevap verecek

Görev Kontrol Merkezi, global olarak talep edilen TCS Freight Forwarding hizmetlerini inovatif, global bilgi işlem sistemi üzerinden takip edecek ve böylece müşterilerin yüksek performans beklentilerine cevap verecek. Bu merkez ayrıca müşterilerin işlerine değer katmayı sürdürecek daha pro aktif ve daha hızlı hizmeti garanti etmek üzere GEFCO TCS yerel operasyon ekiplerini global taşımacılık konusunda daha iyi iç görülerle destekleyecek.

Global ölçekte hizmet veren GEFCO’nun yerel uzmanlığı da ön planda tutması nedeniyle Görev Kontrol Merkezi, dünya çapındaki acil sevkiyatlar için gerçek zamanlı takip güncellemelerini sağlamak üzere global müşteriler için tek iletişim noktası olarak görev yapacak.

İlk adımdan etki sağlama

Görev Kontrol Merkezi, otomotiv lojistiğinde lider bir şirket olan GEFCO’nun halihazırda sektöre sunduğu çözümleri de olumlu etkileyecektir. Diğer deyişle, Görev Kontrol Merkezi’nin sunduğu Tam Zamanlı Çözümler, GEFCO’nun otomotiv müşteri portföyüne sunduğu değer odaklı başarıya da önemli katkılar sunacak.

Mesela yakın zamanda bir müşterinin talebi üzerine kapıdan kapıya Tam Zamanlı Kargo teslimatı için gerekli tüm izinler alınarak özel bir uçuş organize edildi ve 48 saat içinde Çek Cumhuriyeti’nden ABD’ye teslimat gerçekleşti. Bu sayede müşterinin üretim hattı hiç durmadan faaliyetlerine devam edebildi ve şirketin olası zararı engellenmiş oldu.

Lansmanla ilgili olarak,merkezin hızla büyüyen Freight Forwarding operasyonları için çok önemli bir fırsat olduğunun altının çizen GEFCO Freight Forwarding Global TCS Direktörü Klaas Sybrandy şunları söyledi: “Görev Kontrol Merkezi, kritik çözümler alanındaki referanslarımızı önemli ölçüde artırıyor. Görev Kontrol Merkezi’ndeki deneyimli ekibimizin yakın takibi sayesinde, müşterilerimizin planlanmış ve planlanmamış tüm kritik gönderileri için her zaman mümkün olan en hızlı çözümü bulacağız”.

Gefco İnovasyon Fabrikası

Görev Kontrol Merkezi ekibi, geniş TCS deneyimi sunacak Vincent Karbet ve Chantal van Loen liderliğinde çalışmalarını sürdürecek. Uluslararası nakliye taşımacılığı sektöründe 15 yıldan fazla deneyime sahip Karbet, DHL Same Day’de üst düzey yöneticilik deneyimine sahip. Chantal ise 10 yıl boyunca Hollanda’daki TNT özel hizmetlerinden sorumluydu.

Görev Kontrol Merkezi’nin açılışından önce TCS için üretilen inovatif ses aktivasyonu takip ve izleme sistemi TRACY uygulamaya girmişti. Bu sistem hız ve verimliliğe öncelik veren Freight Forwarding müşterilerine gerçek zamanlı takip hizmeti sunmak için tasarlandı.

GEFCO yakın zamanda ayrıca inovatif projeler üretmek, projelerin gelişimlerini desteklemek ve iş dünyasındaki yeni fikirleri ve yaratıcılığı teşvik etmek üzere İnovasyon Fabrikası kurmuştu.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER