Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaLastik SektörüContinental’den yeni Volkswagen ID.3’e yüksek teknoloji desteği!

Continental’den yeni Volkswagen ID.3’e yüksek teknoloji desteği!

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, yüksek performanslı bilgisayar bağlantısı olan elektrikli otomobil Volkswagen ID.3’ün elektronik sistemlerinde devrim yaratıyor. Continental, ileri teknolojiyle geliştirdiği enerji tasarruflu lastikleri ve gelişmiş ısı yönetimiyle VW ID.3’ün menzilini artırıyor ve akü ömrünü uzatıyor.

Elektrikli mobiliteye geçişe öncülük eden teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, Volkswagen’in yeni elektrikli modeli ID.3 için önemli parçalarını tedarik ediyor. Continental, yüksek performanslı bilgisayarıyla araçların elektronik mimarisinde devrim yaratıyor. Continental’in yüksek teknolojiyle geliştirdiği Otomobil Uygulama Sunucusu 1 (ICAS1) akıllı internet ara yüzü, modüler elektrikli sürücü matriksi kullanan tüm araçlar için bir ana parça görevi görüyor.

Continental’in özel olarak geliştirdiği EcoContact 6 yaz ve ve TS 850 P kış lastikleri aşınmayı ve enerji tüketimini azaltarak ID.3’ün mümkün olan en geniş menzile ulaşmasına katkıda bulunuyor. Continental’in gelişmiş ısı yönetimi, ideal menzil sağlıyor ve ID.3 akülerin dayanıklılığını artırıyor.

E-araçların elektronik mimarisinde devrim yaratan sunucu konsepti

Konu özelinde açıklamada bulunan Continental Yönetim Kurulu Üyesi Araç Ağı ve Bilgi İş Kolu Başkanı Helmut Matschi, “Yüksek performanslı bilgisayarımızla, VW elektrikli otomobiller tam bağlantılı zekâ ve konfor boyutu sağlayabilir. VW ve iş ortaklarımızla birlikte, tüm mobilite endüstrisinde çığır açan bir inovasyona imza atıyoruz” dedi.

Volkswagen ID.3 serisi için geliştirilen entegre bir Araç İçi Uygulama Sunucusu ICAS1 gibi HPC (Yüksek performanslı hesaplama) de hizmet odaklı bir elektronik mimariye geçişte önemli bir görev görüyor. Sunucu hem veri merkezini hem de araç ile dijital dünya arasında bağlantı noktasını oluşturuyor. Ayrıca Continental, ICAS1 için araç şarj sürecini kontrol etmek ve basitleştirmek amacıyla geliştirdiği “Tak Şarj Et” ile 2021 yılından itibaren kullanıcıların yanında yer almaya hazırlanıyor.

Kampanalı frenle e-araçlarda daha iyi performans ve daha uzun ömür

Continental Hidrolik Fren Sistemleri İş Kolu Başkanı Dr. Bernhard Klumpp ise “Biz Continental olarak aracın hızını azaltmaya yarayan fren parçalarının gelecekte aktif güvenliğin en önemli elemanlarından biri olmaya devam edeceğine inanıyoruz. Bu noktada da geniş fren portföyümüz ve bu alandaki uzun yıllara dayanan deneyimimiz ile en geniş yelpazede araç sınıfları için en uygun çözümleri geliştirdik. Özellikle ID.3’ün kampanalı freni, e-araçlar alanında, 150.000 kilometreye kadar uzun servis menzili gibi pek çok fayda sağlıyor.”

Enerji tasarruflu lastikler ve gelişmiş ısı yönetimi ID.3’ün menzilini artırıyor

Continental, VW ID.3 modeli için özel lastikler geliştirdi. Continental, 18 ve 20 inç EcoContact 6 yaz lastiklerini, 19 inç AllSeasonContact dört mevsim lastiğini ve 18 inç WinterContact TS 850 P kış lastiklerini VW ID.3 modelinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Kısmen ContiSeal teknolojisiyleüretilen bu lastikler, düşük yuvarlanma direnci ile enerji tasarrufu sağlayarak şarj döngüleri arasında ID.3’ü mümkün olan en geniş menzile ulaştırılmasına yardımcı oluyor.

İleriyi gören sürücü destek sistemleri sayesinde yüksek güvenlik

Continental tarafından 200 metre üzerinde bir menzile sahip elektrikli kompakt otomobile yerleştirilmiş uzun menzilli radar, acil durum fren asistanı ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi ileriye dönük sürücü destek sistemleri ile güvenliği ve konforu bir araya getiriyor. Kampanalı fren ile birlikte, kazaları önlemek için gerekli olan hız -özellikle kritik durumlarda acil frenlemeye varana kadar- trafik koşullarına otomatik olarak uyarlanıyor.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER