Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaKAMYON-TREYLERAğır Ticari Lastik Pazarı'nın lideri belli oldu!

Ağır Ticari Lastik Pazarı’nın lideri belli oldu!

Rusya’dan sonra 2. en büyük ticari araç parkına sahip Türkiye’nin ağır ticari araç lastik pazarı lideri belli oldu!

Pandemi sürecinin etkisiyle, 2020 yılını %11 düşüşle 182 milyon adet ile kapatması öngürülen Dünya ağır ticari lastik pazarının gelecek 5 yılda toparlanarak yıllık bazda %4 artışla 227 milyon adede ulaşacağı öngörülüyor.

Türkiye, Doğu Avrupa bölgesi dahil edildiğinde Rusya’dan sonra 2. en büyük ticari araç parkına sahip. Bu potansiyel ile Türkiye’de ağır ticari lastik pazarının 2020 yılında yaşanması öngörülen %7 daralmaya rağmen önümüzdeki 5 yıl içinde yıllık bazda %3 büyüme ile 2,4 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarıyla Türkiye lastik pazarı lideri

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, ağır ticari ürün grubunda 2020 yılında güçlü bir performans sergiledi. Filolara sunduğu ürün ve hizmet çeşitliği ile lider olan Brisa, pazarda her 3 lastikten birinde tercih edildi.

Brisa, sektörde mobilite dönüşümüne de öncülük ediyor. Lastiğin ötesinde akıllı ve yenilikçi hizmetlere odaklanan Brisa, 2020 yılında ticari araçlara yönelik geliştirdiği Dijital Filo hizmetleri ile sektörde ilklere imza attı.
Brisa’nun sunduğu tüm hizmetlerden faydalanan 100 araçlık bir filonun yıllık ortalama kârı 2 milyon TL oluyor.
Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarıyla Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, 2020 yılında akıllı hizmetleri, ürün çeşitliliği ve sahadaki güçlü varlığı ile ağır ticari araç lastik pazarında güçlü performasını devam ettirdi. Pazarda her 3 lastikten birinde tercih edildi.

Brisa, sahadaki güçlü varlığı ve müşterilerine sunduğu akıllı hizmetlerle liderliğini sürdürdü ve her 3 lastikten birinde tercih edildi.

“Sektörde mobilite dönüşümüne liderlik ediyoruz”

Pandeminin de etkisiyle otomotiv sektörü, elektrikli ve otonom araçlar ile bağlanabilirlik teknolojileri etrafında yeniden şekillenirken ticari araçlarda rota optimizasyonu, platooning gibi teknolojiler hızla önem kazandı. Filoların tüm operasyon maliyetlerini aşağı çeken ürün ve hizmetler, pazarda her zamankinden daha fazla talep görüyor. Bu süreçte çevik iş modelleri ve yeni nesil teknolojilerden faydalanma anlamında önemli deneyimler kazanan Brisa, yeni normalin mobilite açısından getirdiği dönüşüme öncülük etmeye hazırlanıyor.

Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel; “Brisa olarak, uzun yıllardır, ortağımız Bridgestone’un bilgi birikiminden de beslenerek, trendleri yakından takip ediyor ve lastiğin ötesinde hizmetler sunmaya odaklanıyoruz. Müşterilerimiz daha akıllı hizmet ve çözümler bekliyor. Filo müşterilerimiz ise değer odaklı, kapsamlı hizmetleri tercih ediyor. Lastiğin teknik özelliklerinden beklentiler de giderek değişiyor.

Yakıt verimliliği, daha uzun ömür, düşük yuvarlanma direnci, sıkı yol tutuş müşterilerimizin temel beklentileri haline gelmeye başladı. Kilometre başına maliyetin de önem kazandığını görüyoruz. Brisa olarak, lastiğin ötesinde akıllı hizmetlerimiz, yenilikçi çalışmalarımızla bu alanda da liderliği üstleniyoruz. Bu yıl Profleet Filo Çözümlerimizi 4 farklı pakette sunmaya başladık. Ürün, hizmet, ödeme ve Dijital Filo paketleri. Pandemi sürecinde de Dijital Filo çatısı altında, sektörde ilk olan uygulamalara imza attık.” diye konuştu.

“Sektörün en kapsamlı hizmet çeşitliliği ile katma değer sunuyoruz”

Güzel, “Ticari araç lastikleri sektöründe ‘Profleet’ hizmetlerimizle ‘360 derece danışmanlık’ sunuyoruz. Filo müşterilerimizin lastiklerini anbean izliyoruz. En büyük hedefimiz; detaylı analiz ve yönlendirmelerimiz sayesinde filo müşterilerimizin operasyonlarını sorunsuz bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmak. Raporlamalarımızla verimliliklerine ve nitelikli büyümelerine katkıda bulunmak. Profleet adı altında sunduğumuz tüm hizmetler bir araya geldiğinde filolara, iş ortaklarına ve Türk ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor. Tüm bu hizmetlerden faydalanan 100 araçlık bir filonun yıllık ortalama kârı 2 milyon TL”dedi.

Türkiye’deki en iyi filo hizmet çeşitliliğine ve her müşteri segmentine uygun hizmet gamına sahip olduklarına değinen Evren Güzel;“Toplam 15.354 kayıtlı filo müşterimiz var. 94 kişilik Profleet saha ekibimiz ile bugüne kadar 3,5 milyon km yol kat ederek dünyayı 100 kere turladı, toplam 4 milyon lastik ölçümü ve 243.286 müşteri ziyareti gerçekleştirdik. Geliştirdiğimiz ürün, hizmet ve teknolojilerle müşterilerimize ve ülkemize katma değer yaratan akıllı çözümlerimizi bir bütün olarak sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER