Cuma, Ocak 27, 2023

Dikkat! Yunanistan ücretli ikili geçiş belgelerine iade zorunluluğu

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Türk taşımacılarınca kullanılmak üzere Yunanistan Tarafından temin edilen 2018 yılı ikili geçiş belgelerinin yılın son ayında tükenmesi ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

UND’den yapılan duyuru şöyle:Bilindiği üzere, ülkemiz ile Yunanistan arasında 03.07.2013 tarihinde imzalanan Protokol gereği, iki ülke taşımalarında kullanılmak üzere 35.000 adet ücretli transit, 10.000 adet ücretli ikili ve 10.000 adet ücretsiz ikili geçiş belgesi teati edilmekte olup, Türk taşımacılarınca kullanılmak üzere Yunanistan Tarafından temin edilen 2018 yılı ikili geçiş belgeleri yılın son ayında tükenmiştir.

Yunanistan ücretli ikili geçiş belgelerine iade zorunluluğu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 20.02.2019 tarihli iletilen yazıda, söz konusu geçiş belgelerinin daha verimli kullanımının sağlanması ve söz konusu taşımaların aksamadan devam edebilmesini teminen Yunanistan ücretli ikili geçiş belgelerinin iade edilecek ülke geçiş belgelerine dahil edilmesi hususu uygun görülmüştür.

Bu kapsamda, Yunanistan ücretli ikili geçiş belgelerine iade zorunluluğu getirilmiş olup, Yunanistan’a taşıma yapan üyelerimizin söz konusu talimata uygun olacak şekilde operasyonlarını planlamaları önem taşımaktadır.

spot_imgspot_img

GÜNÜN HABERLERİ

spot_img

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER

spot_img