Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaHAFİF TİCARİYeni Combo: Opel’in her göreve hazır yeni “Kahramanı”

Yeni Combo: Opel’in her göreve hazır yeni “Kahramanı”

Otomotiv dünyasının merakla beklediği Opel’in ödüllü hafif ticari modeli yeni Combo, hafif ticari araç sınıfının standartlarını bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

2018 Opel Combo LifeOpel’in yeni hafif ticari modeli sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha çekici, daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Opel’in tipik tasarım anlayışına uygun “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. İç mekanda ise kalite ve sürücü ergonomisi tasarımda öne çıkıyor. Tüm kontrol kumandalarına sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir yerleşim mevcut. İç mekanda ilk göze çarpan malzeme kalitesiyle ve kusursuz Alman işçiliğiyle rakiplerinden kolayca ayrışıyor. Yeni Combo, tüm iç ve dış tasarım özellikleriyle ilk bakışta Opel’in tasarım dilini yansıtıyor.

Daha güçlü ve verimli motor seçenekleriyle kullanım giderlerini düşürüyor

Yeni Combo’nun ülkemizde sunulacak güçlü ve verimli yeni motor-şanzıman seçenekleri aşağıdaki şekilde belirlendi:

  • 1.5 litre dizel, 130 hp, 300 Nm, 8 ileri otomatik şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 4.6 l/100 km, şehirdışı 4.2 l/100 km, ortalama 4.3 l/100 km, 115 g/km CO2)
  • 1.5 litre dizel, 102 hp, 250 Nm, 5 ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 4.6 l/100 km, şehirdışı 4.1 l/100 km, ortalama 4.3 l/100 km, 113 g/km CO2)

Sunulacak tüm dizel motor-şanzıman seçenekleri önemli emisyon kısıtlamaları getiren Euro 6d-TEMP standartlarını da karşılıyor.

Binek otomobil standartları baz alınarak geliştirildi

2018 Opel Combo LifeYeni Combo, sürücüsüne üst seviye güvenlik ve konfor sağlamak için binek otomobillerde görülen sürüş destek sistemleri ve konfor özellikleri ile donatıldı. Bu sistemler arasında Ön Çarpışma İkazı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Aktif Acil Frenleme Sistemi bu modelde standart olarak sunulacak. 8” boyutundaki renkli bilgi-eğlence sistemine bağlı olarak çalışan 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise park manevralarında kolaylık sağlıyor. Yeni Combo’nun sürücüsüne kolaylık sağladığı bir başka özelliği ise anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği. Yeni Combo müşterileri binek araçlarda olduğu gibi sürüş destek ve konfor sistemlerinin büyük bir bölümüne standart olarak erişebilecekler. Ayrıca geniş opsiyon listesinden özel ihtiyaçlara yönelik seçimler de yapabilecekler.

Aile dostu yeni Combo; gerek iş amaçlı, gerek de özel hayatta her türlü kullanıma uyum sağlıyor

2018 Opel Combo LifeYeni Combo, sürücüsünün hem özel hem de iş hayatının kahramanı olmaya aday. Aynı anda üç çocuk koltuğunun bağlanabildiği beş koltuklu tasarımıyla geniş ailelerin seyahat etmesi için gerekli alanı ve sürüş konforunu sunarken, sürücü daha çok yükleme alanına ihtiyaç duyduğunda arka koltukların yanı sıra, ön yolcu koltuğu da katlanarak üstün yükleme alanı sağlayabiliyor ve iş amaçlı her türlü kullanıma uygun oluyor.

Ayrıca geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni hafif ticari modelin bagaj hacmi ise 950 litre olarak açıklandı. Camı açılabilen bagaj kapağı bagaja erişimi, aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER