Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTurkish AirlinesGlobal hava kargo markası Turkish Cargo, ‘Yeni Evine’ hazırlanıyor

Global hava kargo markası Turkish Cargo, ‘Yeni Evine’ hazırlanıyor

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı‘na taşınana kadar tüm kargo operasyonlarını aynı kalite ve özenle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan devam edecektir. Yolcu uçaklarının İstanbul Havalimanı’na taşınması tamamlandığında yolcu seferleri üzerinden gerçekleştirilecek kargo taşımaları ise, İstanbul Havalimanı’ndan icra edilmeye devam edecektir.
Yeni havalimanının tamamlanmasıyla birlikte, 165.000 m2 kullanım alanına sahip Mega Hub’da, faliyetlerini sürdürecek olan Turkish Cargo, birinci faz inşaatın bitmesiyle yılda 2 milyon ton, ikinci faz inşaatın tamamlanmasıyla da yılda 4 milyon ton kapasiteli bir terminale sahip olacak.

Yapay zekanın operasyonel sürece entegre olduğu ilk milli hava kargo terminali

124 ülkede 300’den fazla destinasyona hizmet sağlayan global hava kargo markası, ürün grupları özelinde farklılaştırılmış hizmetler, çeşitlendirilmiş özel kargo alanları ile daha kaliteli ve yalın süreçler tasarlıyor. Yeni Mega Hub, kurulacak PCHS ve ASRS sistemleriyle yapay zekanın operasyonel sürece entegre olduğu ilk milli hava kargo terminali olacak.
Dünyada 85 direkt kargo destinayonuna ulaşan ve 2023 yılında 150 direkt kargo noktasına hizmet sağlamayı hedeflyen Turkish Cargo, yapılan yatırımlar ve gelişen filosuyla hava kargo sektörünün en büyük beş markasından biri olma yolunda, hedeflerine emin adımlarla yürüyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER