Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaGÜNCELEmirates Skycargo'dan üç ayda 10.000 uçuş...

Emirates Skycargo’dan üç ayda 10.000 uçuş…

2020 yılında Nisan ve Haziran ayları arasında, Emirates SkyCargo altı kıtadaki destinasyonlara 10.000’i aşkın kargo uçuşu gerçekleştirerek dünya çapında bireysel tüketiciler ve işletmeler için temel malzeme ve diğer gereçlerin taşınmasını sağladı. Uçuşlar tarifeli, özel ve charter olarak gerçekleştirildi.

Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Müşteri odaklı bir şirket olarak, Emirates SkyCargo, kargo operasyonlarını ve hizmet yelpazesini son birkaç ayda hızla değişen piyasa talebi doğrultusunda yenilikçi bir şekilde uyarlamıştır. Ticaret ve ekonomiler için küresel bir kolaylaştırıcı olma yönündeki temel değerimize uygun olarak, ağımızı temel üretim ve tüketici pazarlarına güçlü bir uçuş sıklığı çerçevesinde 100’den fazla destinasyona ulaşacak şekilde yeniden genişlettik. Müşterilerimize değerli kargoları için benzersiz bir erişim ve bağlantı sunabilmeyi sürdürüyoruz ve uçuşlardaki kilometre taşlarımız da müşterilerimizin hizmetlerimize duyduğu güveni doğruluyor.”

Mayıs ve Haziran aylarında, Emirates SkyCargo ayda ortalama 3800’ü aşkın uçuş gerçekleştirmiş ve 100’den fazla destinasyona uçarak yaklaşık 37 milyon kilometre yol katetmiştir (bu yaklaşık 50 kez aya gidip gelme mesafesine eşittir).

2020 Mart ayı sonunda 35 destinasyonla başlayan Emirates SkyCargo, ağını Temmuz 2020’de dünya çapında 100’ü aşkın tarifeli kargo destinasyonuna ulaşacak şekilde genişletmiştir. Acil ihtiyaç duyulan tıbbi malzemeler ve gıdadan üretim ve diğer sektörler için gerekli olan malzemeleri taşıyan Emirates SkyCargo, üretim ve diğer ekonomik faaliyetlerin yeniden başlamasıyla şehirler ve uluslararası ticaret yolları arasındaki bağlantının yeniden kurulmasına yardımcı olmaktadır.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER