Cuma, Ocak 27, 2023

Bitmiş araç lojistiğinde önemli gelişme!

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

CEVA Lojistik, 2022 yılında alımını gerçekleştirdiği GEFCO’nun operasyonları ile global bitmiş araç lojistiği (FVL) için özel birim kuruyor.

4 bin kişinin görev yapacağı, 1.600 kamyon, 3.000 araç nakliye vagonu ve 100’den fazla araç bileşiminden oluşacak birim, GEFCO COO’su Emmanuel Cheremetinski tarafından yönetilecek. GEFCO’nun diğer faaliyetleri ise mevcut CEVA operasyonları ile birleştiriliyor.

1949 yılında Fransız otomotiv şirketi Peugeot tarafından kurulan lojistik lideri GEFCO, 47 ülkede 11.500 çalışanı ile faaliyet gösteriyordu. Avrupa’da bitmiş araç lojistiği ve multimodal uluslararası taşımacılıkta uzman olan GEFCO yılda beş milyondan fazla araç sevkiyatı gerçekleştiriyordu.

GEFCO şirketinin satın alınması ve entegrasyonu sonrasında CEVA, en büyük lojistik şirketi ve otomotiv lojistiği çözümleri alanındaki lider global isimlerden biri oldu. 2022 yılı Ekim ayında dünya genelinde başlanan GEFCO faaliyetlerinin entegrasyonunu ve marka değişim süreçlerinin 2023 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

spot_imgspot_img

GÜNÜN HABERLERİ

spot_img

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER

spot_img