Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaOTOBÜSTuristler İstanbul’u Allison konforuyla geziyor

Turistler İstanbul’u Allison konforuyla geziyor

BusForUs operasyonlarında kullanılan iki katlı AKIA Ultra DD otobüslerin Allison tam otomatik şanzıman donanımı, yolcuların konforunu arttırıyor.

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı kuruluşlardan İstanbul Ulaşım AŞ, yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’un tarihi bölgelerini keşfettikleri BusForUs Projesi’nde Allison tam otomatik şanzıman donanımlı, çift katlı AKIA Ultra DD otobüsleri kullanıyor.
  • Ocak 2022’den bu yana uluslararası standartlarda turistlik ulaşım hizmeti sunan Allison T3375R xFE™ tam otomatik şanzıman donanımlı 6 otobüs, şehrin tanıtımına konfor katıyor.

BusForUs Projesi ile ilgili bilgi veren İstanbul Ulaşım AŞ İşletmeler Müdürü Murat İsmail Elal; “10 yıllık bir özel işletme sonrasında İstanbul’da turist otobüsü ile gezi ve ulaşımı Ocak 2022 itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi olarak İstanbul Ulaşım AŞ tarafından verilmeye başlandı. Daha kurumsal ve kaliteli bir hizmet sunmak üzere planladığımız projede turistlerin İstanbul’u en konforlu şekilde tanımaları için tam otomatik şanzıman donanımlı özel üretim 2021-2022 model, AKIA çift katlı otobüsler ile seferlerimizi sürdürüyoruz ve gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Yolcularımızın yüzde 95’ini yabancı turistler oluşturuyor” diye belirtti.

12 duraklı, 33 kilometrelik güzergâh ile şehir ulaşımında üstün konfor

BusForUs otobüsleri, şehrin görülmesi gereken sembollerini çevreleyen bir güzergâhta hizmet veriyor. Başlangıç ve bitiş noktası Sultanahmet olan bu güzergâh, 12 durak arasında yaklaşık 33 kilometrelik bir mesafeyi kapsıyor. Trafik koşullarına göre 2 ila 2,5 saat arasında değişiklik gösterebilen sefer süresi boyunca 24 saat geçerli biletler ile yolcular, istedikleri durakta inip bir sonraki otobüsler ile gezi ve ulaşımını tamamlayabiliyor.

Yılın her döneminde yerli ve yabacı turistlerin ziyaret ettiği İstanbul’da üstü açılabilen, panoramik seyir keyfi ve üstün teknolojik donanıma sahip çift katlı otobüsler ile kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım sayesinde yolcu memnuniyeti en üst seviyede tutuluyor. Bu doğrultuda tam otomatik şanzıman tercihinin zorunlu olduğuna değinen Murat İsmail Elal; “72 yolcu kapasitesine sahip otobüslerimizde araçlarımızın teknik özelliklerinin yanı sıra her türlü yolcu konforu düşünülüyor. Öyle ki birçok ülkede yer alan turistlik otobüslerden farklı olarak sürücünün yanı sıra yabancı dil bilen araç sorumluları desteği, ikram paketi, hijyenik kit, kulaklık, internet erişimi ve dijital donanım (USB şarj, LCD ekran, 9 adet iç-dış 360 derece güvenlik kamera sistemi) hizmetlerine bir bilet üzerinden sahip olunabiliyor” dedi.

BusForUs otobüslerin direksiyonlarındaki kadın sürücüler

BusForUs otobüslerinde hem araç sorumluları hem de sürücüler arasında kadın görevliler de bulunuyor. Ekibin yüzde 43’ü kadınlardan oluşuyor.

Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Arapça ve Farsça olmak üzere 8 dilde sunulan sesli rehberlik hizmeti ve internet erişimiyle BusForUs yolcularının İstanbul’u, panoramik seyretmeleri mümkün.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER