Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaEkonomi GündemiYorglass’a ihracat şampiyonu ödülü

Yorglass’a ihracat şampiyonu ödülü

Cam sektörünün köklü şirketlerinden Yorglass, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği 2019 yılı ihracatın liderleri sıralamasında düzcam sektöründe ikincilik ödülü aldı.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği “2019 Yılı İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Türkiye’de düzcam sektörünün lider firmalarından Yorglass, düzcam kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

“Türk düzcam sektörünün dünyadaki temsilcisiyiz”

Sektör ikinciliği ödülünün Yorglass için ayrı bir önem taşıdığını söyleyen Yorglass CFO’su Uğur Şeker şu değerlendirmede bulundu: “ Yorglass, bugün düzcam ve endüstriyel cam sektörünün global bir oyuncusu olarak, Ar-Ge, ÜR-GE ve inovasyon odağında ürettiği ürünlerini 60’a yakın ülkeye ihraç ederek Türkiye cam sektörünün de dünyadaki temsilcisi konumda. Türkiye’nin 5 şehrinde kurulu 6 tesisimiz, katma değerli üretime odaklı yatırımlarımızın da bir göstergesi. İhracat ülkemizin büyümesi ve küresel arenada güçlü potansiyelini gösterebilmesi için önemli bir köprü görevi görüyor. Yorglass olarak ihracatımızı artıracak inovatif ürünler geliştirmeye ve büyümeye devam ederek, ülkemiz için de katma değer yaratmaktan son derece mutluyuz.”

Hedef ihracatı 5 yıl içinde iki katına çıkarmak

Düz cam ticareti ve endüstriyel cam işleme sektörünün dekoratif cam, ticari soğutucu ve beyaz eşya kollarında faaliyet gösteren Yorglass, çatısı altında yer alan Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya markaları ile hizmet veriyor. Yenilikçi ürünlerinin yaklaşık yüzde 50’sini ihraç eden şirket 2019 yılında ihracatını yüzde 5 artırarak sektörünün üzerinde, yüzde 17’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Pandemi döneminde de yatırımlarına ara vermeyen Yorglass, İstanbul Çerkezköy’de yapımı süren, beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikasıyla ihracat kapasitesini 5 yıl içinde 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER