Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaLojistik GündemiYolda . com’un CFO’su Hakan Fidan oldu

Yolda . com’un CFO’su Hakan Fidan oldu

Yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren şirketlerde CFO’luk yapan, birçok satınalma ve birleşme süreçlerine imza atan Hakan Fidan, lojistik girişimi Yolda.com’da da CFO’luk görevini üstlenecek.

Yolda.com, ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Yolda.com son olarak yönetim kadrosuna Hakan Fidan’ı dahil etti. Fidan, Yolda.com’da CFO’luk görevini yürütecek aynı zamanda insan kaynakları ve hukuk departmanlarının yönetimini üstlenecek.

Hakan Fidan kimdir

Hakan Fidan, Hamburg Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını yine Almanya’da ekonomi alanında tamamladı. INSEAD ve LSE’de çeşitli eğitimler aldı. 2007-2011 yılları arasında HSH Nordbank’da Finans ve Risk departmanında görev aldı ve uçak, gemi ve yatırım finansmanları ile ilgili modeller geliştirdi.

2011 yılında Tchibo Almanya Genel Merkezi’nde Finansal Kontrolör olarak çalıştı ve 2012 yılında Tchibo Türkiye’ye CFO olarak atandı. 2014 yılında Arvato Bertelsmann şirketler grubunun Türkiye CFO’su olarak çalışmaya başladı. 2022 yılında ise Majorel Türkiye CFO’luğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi. Hakan Fidan aynı zamanda sesli kitap şirketi Audioteka’nın kurucuları arasında ve Yönetim Kurulu Üyesi.

Yolda.com hakkında

2020 yılında kurulan Yolda.com, başta KOBİ’ler olmak üzere işletmelerin karayolu taşımacılık süreçlerini iyileştirmeyi hedefliyor. Yurt içinde ve yurt dışında uzman tedarikçiler ile işbirliği yapan Yolda.com’un geliştirdiği akıllı kapasite yönetimi ile parsiyel taşımalar minimum aktarma ile yönetiliyor ki, burada amaç hem hasar oranları ve maliyeti düşürmek, hem de teslimat sürelerini optimize etmek… Ayrıca işletmeler tek platform üzerinden birden fazla farklı taşıma talebine anlık cevap alabiliyor. Şirketler kontrol paneli üzerinden taşımalarını takip edebiliyor ve Yolda.com’un sunduğu detaylı raporlama hizmetiyle lojistik operasyon performanslarını ölçebiliyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER