Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaManşet HaberÜç büyük kentte maske takma zorunluluğu getirildi!

Üç büyük kentte maske takma zorunluluğu getirildi!

Bilim kurulu önerdi. Valiler karar verdi. Üç büyük kentte maske takmayana ciddi yaptırımlar geldi. İşte o iller ve takmayana uygulanacak cezası!..

Covid-19 tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılmasından sonra vatandaşların gereken hassasiyeti göstermemesi sonucu vaka sayılarının giderek artmasından sonra Bilim Kurulu yeni tedbirler alınması yönünde tavsiyelerde bulundu.

İlk kararı İstanbul Valisi açıkladı

Maske takmak konusunda yeterli duyarlılığın gösterilmemesi nedeniyle valilikler il çapında maske zorunluluğu getirdi. Dün 45 ilde maske takma zorunluluğundan sonra bugün İstanbul, Ankara ve Bursa’da da maske takma zorunluluğu getirildi. İlk açıklama İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan geldi. Vali Yerlikaya’nın Tiwitter üzerinden duyurduğu yeni uygulamayla artık İstanbul’da maskesiz sokağa çıkılmayacak.

İstanbul’dan sonra Ankara ve Bursa Valilikleri de ayni yönde karar aldılar.

Maske takmayana ceza!

Yeni uygulamaya göre kuralına uygun maske takmadan sokağa çıkan vatandaşlar 3.150 TL idari para cezasına çarptırılacak.

Son rakamlar açıklandı

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 17 Haziran verilerini uzun bir aradan sonra basın toplantısı ile duyurdu. İşte 17 Haziran 2020 Çarşamba corona verileri.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER