Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaMarka | AtamalarPublicis Groupe Türkiye'ye yeni CCO

Publicis Groupe Türkiye’ye yeni CCO

İletişim gruplarından Publicis Groupe, Türkiye operasyonunun yaratıcı ekiplerini sektörün deneyimli isimlerinden Ayşe Aydın’ın yöneteceğini duyurdu. Publicis Groupe Türkiye’nin CCO’su olarak görev yapacak olan Ayşe Aydın, grup bünyesindeki tüm yaratıcı ajansların (Leo Burnett, Publicis Emil, Publicis İstanbul, Saatchi&Saatchi İstanbul, Voden) kreatif süreç ve ekiplerinden sorumlu olacak.

Yaratıcılığın markalar için en önemli rekabetçi avantajlardan biri olduğunun altını çizen Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş; “Tüketici, veri, medya ve teknoloji bilgimizle desteklediğimiz yaratıcılık sayesinde birbirinden değerli markaları büyütmek ve dönüştürmek için çalışıyoruz. Şirketlerin işlerini büyütmesine katkı veren ve markaların etrafında örgütlenen entegre bir platformuz. Duruşu, tavrı olan, takip edilen ve her adımında tüketiciler için değer yaratma kaygısı olan markaların, bütünsel düşünebilen ve sürekli gelişen yaratıcı yeteneklere ve harekete geçiren fikirlere ihtiyaçları var. Ayşe Aydın, bu iddiamıza katkı sağlayacak, sektörde son dönemin en ilham verici işlerine imza atmış, kreatif vizyonun marka ve şirketlerin işlerini büyütmelerinde ne kadar kritik bir faktör olduğunu defalarca kanıtlamış uluslararası bir değer. İşine olan tutkusu ve enerjisi; çalıştığı markalarla kurduğu güçlü bağ bizleri çok etkiledi. Onunla çalışacağımız için çok heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Publicis Groupe’un gücü “Power of One” felsefesinden

Publicis Groupe Türkiye’ye katılmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Ayşe Aydın, “Publicis Groupe’un sektörde model olan, çok güçlü bir altyapısı var. Amacımız kreatifin karşı konulamaz sihrini bu altyapıyla birleştirerek müşterilerimize her mecrada, gerçek anlamda entegre işler sunabilmek. Publicis Groupe’un gücü “Power of One” felsefesinden geliyor: Markaların iletişim stratejisini bir bütün olarak tasarlayıp, bunu her macrada bir bütün olarak hayata geçirmek… Publicis Groupe bu anlayışla, silo mantığından uzak, esnek ve çevik yapısı ile hizmet sunduğu markaların fark yaratmasını sağlıyor.

Hedefimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını her noktada karşılayabilmek; gerektiğinde her mecraya özel farklı fikirlerle fayda sağlamak, gerektiğinde de büyük fikrin altını çizebilmek… Yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bundan önce VMLY&R Türkiye Yönetici Kreatif Direktörü olarak çalışan Ayşe Aydın halen Reklamcılar Derneği’nin Kreatif Komite Başkanlığı görevini sürdürüyor. Sektörde 16 yıllık deneyimi olan Ayşe Aydın’ın, Türkiye’nin ilk Cannes Lions Grand Prix’si, Golden Drum Yılın Kreatif Direktörü ve Women to Wacth Fark Yaratan Kadınlar Ödülü de dahil olmak üzere Cannes, Golden Drum, Eurobest, Clio Awards, WARC, Mixx Europe Awards, One Show, Epica, Kristal Elma, Felis ve Effie gibi platformlarda birçok farklı ödülü bulunuyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER