Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELPetlas’tan yeni nesil radyal zirai lastikler

Petlas’tan yeni nesil radyal zirai lastikler

Türkiye lastik sektörünün önde gelen markalarından Petlas, zirai ürün grup kategorisi için geliştirdiği yeni lastikleri PT FLOT ve PT HAUL’u tanıttı.

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge lideri Petlas, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen marka olma özelliğini taşıyor. İnovasyon ruhunu, zirai ürün grubu için geliştirdiği lastiklere de yansıtan Petlas, bu çalışmaları kapsamında tasarladığı yeni nesil yüksek taşıma kapasiteli PT FLOT ve PT HAUL lastiklerini kullanıcılarla buluşturdu.

Çevre dostu kullanım

Zirai grup tarım araçlarında, serpici, tanker ve römorklarda, daha çok yol dışında kullanılmak üzere tasarlanan implement flotation lastiği PT FLOT, sağlam radyal yapısı, geniş taban izi ve optimize edilmiş diş derinliği ile toprağa batmadan ve ekine zarar vermeden aracın hareket etmesini sağlayarak üstün performans sunuyor. Tekstil gövdesi ve çelik kuşağı ile hem asfalt hem de arazide çok amaçlı bir kullanım imkanı sağlayan PT FLOT, geniş oluk açıklıkları ile kendi kendini temizleme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Sık olukları ile güvenli sürüş imkanı

Sıklıkla yolda kullanılan zirai araçların arkasına takılan tanker ve römorklarda kullanılmak üzere tasarlanan PT HAUL ise, güçlü topuklar, güçlendirilmiş yanak ve radyal yapısında çelik kuşaklarla yüksek yük altında bile uzun ömürlü performans sunuyor. Özel yönsüz blok deseni ile her türlü zeminde üstün kontrol ve düşük yuvarlanma direnci sağlayan implement flotaiton lastiği PT HAUL, optimize edilmiş taban izi ve diş derinliği ile asfalt üzerinde üstün performans özelliği ile ön plana çıkıyor. Sık olukları ile ıslak zeminde suyu tahliye ederek lastik ile yol arasındaki teması koruyan PT HAUL, suda kızaklamaya karşı da güven sağlıyor.

“Kullanıcı ve çevre konforu için ürünler geliştiriyoruz”

Petlas’ın inovasyon stratejisinin temelinde, tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarını öngörme ve karşılama kararlılığının yattığını vurgulayan Petlas Pazarlama Müdürü Esra Boran, “Zirai alanda kullanıcıların konforunu artırırken çevrenin dokusuna da zarar vermeyecek ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. PT HAUL ve PT FLOT radyal implement flotation lastiklerimiz de bunların en yenileri… Tarlada toprağa ve ekine zarar vermeden ekim ve hasat yapmayı sağlayan lastiklerimiz; performans ve yakıt tasarrufunun yanı sıra, sürüş yumuşaklığı ve konforunda da artış sağlıyor” dedi.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER