Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana Sayfaİş MakinalarıÖzka Lastik, Agritechnica’da ilgi odağı oldu

Özka Lastik, Agritechnica’da ilgi odağı oldu

Geniş ürün gamı ile zirai ve iş makineleri lastikleri sektöründe faaliyet gösteren Özka Lastik, tarım alanında dünyanın en büyük buluşma noktası Agritechnica’da dünya markaları arasında boy gösterdi.

  • Ürün gamındaki yenilikler ve yeni dönem Avrupa hedeflerini fuarda açıklayan marka, kas ve beyin gücünü ortaya çıkaran yapay zeka destekli stand etkinliği ile de ilgi odağıydı.

ÖZKA Lastik, uluslararası arenada boy göstermeye devam ediyor. Üretiminin %70’ ini 90’dan fazla ülkeye ihraç eden marka; Kocaeli’nde 200.000 m2’lik alanda 3 ayrı fabrikada günlük 220 ton, yılda yaklaşık 1,5 milyon adet üretim gerçekleştirerek Türkiye ekonomisinde güçlü bir yer ediniyor.

Dünyanın en büyük tarım fuarında dev markalar arasında yeniliklerini görücüye çıkaran Özka Lastik, standı ile de ziyaretçiler arasında ilgi gördü. Stantta yer alan etkinlik alanında ziyaretçiler önce Özka Lastik üzerinde kas gücünü kullandı, ikinci etap olarak ise yapay zeka destekli sistem sayesinde dev lastiği beyin dalgalarıyla harekete geçirmeye çalıştı. Büyük ilgi gören yarışmaya katılım yoğundu. Uluslararası iş yapma hacminin oldukça yüksek olduğu fuara toplamda 400 binin üzerinde ziyaretçi katılırken, katılımcıların %65’i Almanya dışından geldi.

Ek yatırımlar ve tonaj artışları devrede

Avrupa pazarında farklı kategorilerde geniş & kaliteli ürün gamı, üretim gücü ve rekabet avantajının yanı sıra Türkiye’nin lojistik avantajına bağlı olarak hızlı büyüyen Özka Lastik, bölgede yakıt tasarrufu sağlayan radyal grubu ile öne çıkıyor. Bu talebin daha da artacağını öngörerek yatırımını tamamlayan ve kapasite artışını devreye alan Özka, buna ek olarak tam çelik radyal iş makinası lastikleri ve dolgu forklift lastikleri ile de ürün gamını genişleteceğini açıkladı. Markanın yıl sonu hedefi toplam ihracat cirosunun %56’sını elde ettiği Avrupa pazarında ciro (EUR) bazında %10 büyümek ve önümüzdeki yıl da Avrupa pazarında 20% büyüme sağlamak.

Turquality desteği ile güçlü büyüme

Yenilikçi teknolojilere sahip üretimi, inovatif bakış açısı ve sektörel tecrübesi ile Türkiye’de kapasite ve ürün çeşidi olarak lider olan ÖZKA Lastik, global marka yatırımları, müşteri memnuniyetine yönelik projeleri ve Ar-Ge çalışmaları ile dünyada zirai ve iş makinesi lastiklerinde ilk 3 markadan biri olma hedefinde… Yurt içi değişim pazarında kendi sektöründe %40 pazar payı ile lider olan ÖZKA Lastik, Turquality Destek Programı’na dahil olmasıyla birlikte uluslararası arenada boy gösteriyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER