Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELMNG Kargo hackathon’u sonuçlandı

MNG Kargo hackathon’u sonuçlandı

Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar atan MNG Kargo, kargo sektörünün ilk hackathon yarışmasını düzenledi. Katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak projeler geliştirdi.

MNG Kargo, yeni teknolojik fikirlere verdiği önem doğrultusunda sektöründe bir ilk olan hackathon yarışması düzenledi. Katılımcılar yarışmada MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme önerisi ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme önerisi üzerine çalıştılar.

Birincilik ödülü 7/24 kargo taşımacılığı projesine

IBM, BIP ve Zebra Technologies tarafından da desteklenen yarışmada birincilik ödülü Şehir İçi 7/24 Kargo Taşımacılığı projesiyle Büşra Serdaroğlu ve Okan Serdaroğlu’na verildi ve 35 bin TL’lik para ödülü kazandılar. İkincilik ödülünü Yeni Nesil Online Şube ile Fatma Kiraz ve Kadir Furkan Kiraz kazanırken 25 bin TL’lik ödülün de sahibi oldular. Üçüncülük ödülü ise Online Ödeme projesi ile Irmak Aydın ve Yağmur Bayraktar’ın oldu. Ayrıca 15 bin TL para ödülü de kazandılar.

Kuantum hesaplama projesine jüri özel ödülü

Zebra Technologies tarafından tüm yarışmacılara katılım seti gönderilen yarışmada diğer destekçi firmalar olan BIP ve IBM de jüri özel ödülü verdi. BIP Jüri Özel Ödülü; BİP Üzerinden Zamanlı Teslimat Ev Anlık Bildirim projesiyle Ali Doğan ve Mert Caner Arıca’nın olurken IBM Jüri Özel Ödülü Kuantum Hesaplama ve Kargoculuk Sektöründe Dönüşüm projesiyle Zeki Can Seskır, Umut Kızılyamaç, Berat Yenilen ve Arda Özdoğru’nun oldu.

“Yenilikçi fikirler bizler için değerli”

Apizone Hackathona 828 ekibin başvuruda bulunduğunu ve yarışmaya gösterilen bu ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten MNG Kargo CTO Gökhan Yoluaçık şunları söyledi: “Müşteri deneyimi doğrultusunda yenilediğimiz iletişim altyapımızla birlikte teknolojik dönüşüm çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yeniliklere imza atan bir firma olarak kargoculuk sektöründe ilk hackathon yarışmasını düzenlediğimiz için de mutluluk duyuyoruz.

Katılımcıların her türlü projesi, fikri ve deneyimi bizler için çok değerli. Düzenlediğimiz bu yarışmayla hem sektörümüze farklı bir gözle bakabiliyoruz hem de katılımcılara kargoculuk sektörünü anlatabiliyoruz. Yarışmaya katılan, çabalayan ve değer üreten herkesi tebrik ediyorum.”

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER