Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaLojistik GündemiKuryelere ‘#biteşekkür’ OPET’e Felis’te Büyük Ödül getirdi…

Kuryelere ‘#biteşekkür’ OPET’e Felis’te Büyük Ödül getirdi…

İletişim çalışmalarında etkili yaratıcılığın rolünü vurgulayan ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan Felis Ödülleri’nde OPET, karantina döneminde çalışan kuryelere teşekkür ettiği filmiyle PR’ bölümünde“konu, gündem ve kriz yönetimi” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulamak ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan ekiplerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Felis Ödül töreni, pandemi koşulları çerçevesinde bu yıl online olarak gerçekleştirildi. 15’incisi gerçekleştirilen organizasyonda OPET, karantina günlerinde kuryelere teşekkür ettiği ‘Bir Teşekkür’ filmiyle ‘PR. Konu, Gündem ve Kriz Yönetimi’ bölümünde yarattığı bütünsel etki nedeniyle büyük ödülün sahibi oldu. Bir Teşekkür filmi aynı zamanda Dijital bölümde Kurumsal İmaj kategorisinde de ‘Başarı Ödülü’ aldı.

Küçük bir teşekkür notu bırakmaya davet

Tüm Türkiye’nin COVID-19 salgını nedeniyle karantinada olduğu Mart ayında çekilen filmde, hizmet sektörünün ihtiyaç sahipleri için çalışmayı sürdürmesine dikkat çekiliyordu. Bu süreçte hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının dışında sosyal izolasyonun sorunsuz sürdürülmesini sağlayan kuryeler için OPET tarafından hazırlanan filmde, Cem Yılmaz tüm Türkiye’yi kapılara küçük bir teşekkür notu bırakmaya davet ediyordu. Bu filmi evinde seslendiren Cem Yılmaz’ın siparişini teslim aldıktan sonra kuryeye yazdığı teşekkür notu ile sona eren film “Haydi Türkiye, kapımıza sıcacık bir mesaj bırakalım. Yoldaki tüm kuryelere hep birlikte teşekkür edelim” mesajıyla bitiyordu.

Hizmet sektörünün gizli kahramanı kuryeleri konu alan ve ‘Bir Teşekkür‘ ismini taşıyan filmin yapımı sırasında kimse sokağa çıkmadı. Sosyal izolasyona dikkat edilerek yapılan çekimlerde mevcut iş akışına devam eden bir kurye ve OPET istasyonunda çalışan gerçek akaryakıt satış yetkilisi (pompa görevlisi) yer aldı. Çekimde görevli kuryenin kaskına yerleştirilen go-pro kamera ile yol boyunca POV’den (Point of View) görüntüler ile oluşturulan film, tamamen amatör görüntülerle kurgulandı. Ev planları da cep telefonu ile sosyal izolasyon gözetilerek kaydedildi.

SİMAY’LA SİVRİSİNEK VE KAHİN PROJESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

OPET, Felis Ödül Töreni’nde Medya Bölümü- Radyo Kullanımında da ‘OPET Kadın Gücü Nihat’la Sivrisinek Program hack’ çalışması ile ‘Başarı Ödülü’ almaya hak kazandı. Çalışma kapsamında programı Nihat Sırdar yerine OPET Alev Petrol’de Akaryakıt Satış Yetkilisi olarak görev yapan Simay Kuzgun sunmuş ve OPET Kadın Gücü Projesi’ni anlatmıştı. Program o gün “Simay’la Sivrisinek” ismiyle yayınlanmıştı. OPET’in Tanı ile birlikte hayata geçirdiği Kahin Projesi de Veri Kullanımı Bölümü’nde Veriden Çıkan Ürün/Hizmet/Deneyim Kategorisi’nde ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Kahin Projesi, içerdiği algoritma sayesinde her bir OPET müşterisi için kişiye özel birbirinden farklı kampanyalar tanımlıyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER