Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaEkonomi GündemiKonut satışlarında şaşırtan sonuçlar

Konut satışlarında şaşırtan sonuçlar

Yeni konut satışları düşerken, ikinci el konut satışları ise arttı. 2020 Ocak-Mayıs döneminde kaç adet konut satıldı.İşte detaylar!

Yeni koronavirüs nedeniyle azalan konut satışları, Mayıs ayı verileri ile belirgenlik kazandı. Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 44,6 oranında azalarak 50 bin 900 adet olarak gerçekleşti.

İkinci el satışlarında yüzde 13 artış

Ocak-Mayıs döneminde 434 bin 800 adet konut satışı gerçekleşirken, toplam satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,2 oranında azalış gösterdi. Söz konusu dönemde yeni konut satışları yüzde 23,9 azalırken, ikinci el satışlarında ise yüzde 13 oranında artış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER