Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGÜNCELEFB Max Tigris yoğun trafikte adeta bitmeyen enerji sağlıyor

EFB Max Tigris yoğun trafikte adeta bitmeyen enerji sağlıyor

Türkiye’nin en değerli akü markası* İnci Akü, yeni ürünü EFB Max Tigris ile yeni nesil start-stop araçlara yoğun şehir içi trafiğinde 3 kata kadar daha uzun ömür ve yüzde 10’a kadar daha fazla marş basma gücü sağlıyor.

Yeni ürünle ilgili bilgi veren İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Start-stop araçlar için yenilikçi bakış açımızla tasarladığımız EFB Max Tigris ile çıtayı yükseltiyoruz. Otomotiv üreticilerinin ve araç kullanıcılarının yarınlarda oluşacak beklentilerine en doğru çözümleri sunmak için sektöründe öncü ürünler geliştiriyoruz” dedi.

Yoğun trafikte bitmeyen enerji

Yoğun şehir içi trafiği ve araç dur-kalk koşullarında 3 kata kadar** daha uzun ömür sağlayan EFB Max Tigris, yüzde 10’a kadar*** daha fazla marş basma gücüyle de araca gerçek performansını yaşatıyor. Labirent yapıya sahip yeni MAX-CAP® özel tasarım sızdırmaz kapağıyla su kaybını minimize eden yeni ürünün geliştirilmiş pasta formülü ile güçlendirilen yüksek kaliteli plakaları da yoğun trafikte ekstra performans sunuyor.

“Sektörümüze değer katmaya devam ediyoruz”

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini, satış gelirlerinin yüzde 5’ini bu alandaki yatırımlara ayırdıklarını belirtti. Elbirlik, “İnci Holding ve Japon GS Yuasa’dan aldığımız güçle sektörümüze, paydaşlarımıza ve tüketiciye değer katan yenilikçi bakış açımızın ürünü EFB Max Tigris ile bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ar-Ge merkezimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucunda geçen yıl pazara ve tüketiciye İnci Akü’nün konvansiyonel üst segmentteki yeni ürün serisi Maxim A Gorilla’yı sunduk. Bu yıl yeni ürünümüz EFB Max Tigris ile çıtayı yükseltiyor ve start-stop segmentine yön veriyoruz. Otomotiv üreticilerinin ve araç kullanıcılarının yarınlarda oluşacak beklentilerine en doğru çözümleri sunmak için sektöründe öncü ürünler geliştiriyoruz” dedi.

(*Brand Finance 2020 sonuçlarına göre, **İnci Akü Formul A Taurus’a göre, ***İnci Akü EFB Pantera’ya göre…)

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER