COVID-19’a karşı güvenli otobüsler Safranbolu yollarında

2574

Anadolu Isuzu’nun Türkiye’de Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ödüllü modeli Isuzu Novociti Life Safranbolu yollarına çıktı.

Anadolu Isuzu’nun toplum sağlığını korumaya yönelik sektörde bir ilke imza atarak geliştirdiği COVID Önlem Paketi uygulaması kapsamında şoför koruma kabini, dezenfektan aparatı ve koltuk uyarı işaretleri ile donatılan 7 adet Novociti Life Safranbolu halkına daha konforlu ve pandemi koşullarında daha güvenli bir seyahat deneyimi sunma hedefiyle Safranbolu Belediyesi’ne teslim edildi.

Novociti Life’lar törenle teslim edildi

Safranbolu’da düzenlenen törene Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Belediyesi Başkan Yardımcısı Onur Varlı ve Anadolu Isuzu Toplu Taşıma Satış Yöneticisi Murat Küçük katılımda bulundu.

Teslimat töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 60 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesine sahip olan Isuzu Novociti Life’ ta bulunan COVID-19 önlem paketi uygulamaları ile salgınla mücadele sürecine destek olmayı hedeflediklerini söyledi. Köse, “Safranbolu sokaklarına uyumla, iklime zarar vermeden halkımıza uzun yıllar hizmet edecek otobüslerimiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

Anadolu Isuzu Toplu Taşıma Satış Yöneticisi Murat Küçük ise; “Sınıfının en ekonomik, en konforlu, en güvenli ve en performanslı aracı olan, aynı zamanda yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın da ulaşımda kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayan uluslararası ödüllü Isuzu alçak tabanlı Novociti Life teslimatını gerçekleştiriyoruz. Safranbolu halkının hizmetine sunulacak olan modern toplu taşıma araçlarımızın uzun yıllar bu güzel şehrin insanlarını taşıyacak olmasından dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında Safranbolu halkının konforlu ve güvenli ulaşımı için Isuzu’yu tercih eden Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse ve Sayın Belediye Başkan Yardımcısı Onur Varlı’ya ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dar sokaklı şehirlerin tercihi

Alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak gün yüzüne çıkan Isuzu Novociti Life, büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs konseptiyle dar sokaklı şehirlerde de tercih ediliyor. Hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini minimum sürede gerçekleştirmek için özenle tasarlanan Novociti Life, alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını destekliyor. Midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çeken Novociti Life’ın FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm tork üretiyor. FPT’nin EGR (egzoz gazı geri çevirimi) sistemine gerek duymadan Euro 6C emisyon normlarını karşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlıyor.