Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaLastik SektörüPrometeon ağır ticari vasıtalar için çok yönlü lastik üretti!

Prometeon ağır ticari vasıtalar için çok yönlü lastik üretti!

Tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olan, Anteo, Eracle, Tegrys markalarının yanı sıra Formula, Pharos ve Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastikleri üreten Prometeon Lastik Grubu, ağır ticari vasıtalar için “Pirelli Triathlon™ serisini geliştirdi.

Prometeon ağır ticari vasıtalar için çok yönlü lastik Pirelli FR:01 Triathlon™ ve TR:01 Triathlon™’u tasarladı. Prometeon teknolojisi ile geliştirilen Pirelli FR:01 Triathlon™ ve TR:01 Triathlon™ operasyonel maliyetlerini optimize etmek isteyen filoların ihtiyacı olan yüksek kilometre performansı, dayanıklılık ve düşük yakıt tüketimi özelliklerini bir arada sunuyor.

Prometeon engineered damgalı ilk lastik

Tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olan, Anteo, Eracle, Tegrys markalarının yanı sıra Formula, Pharos ve Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastikleri üreten Prometeon Lastik Grubu, ağır ticari vasıtalar için “Pirelli Triathlon™ serisini geliştirdi. Pirelli Triathlon™ serisi yüksek kilometre performansı, düzenli aşınma, uzun ömür, yakıt verimliliği ve yüksek kaplanabilirlik özelliklerini bir arada sunuyor.

‘Prometeon engineered’ damgalı ilk lastik olma özelliğine de sahip olan Triathlon™, kilometre ve yakıt tasarrufunu dengeli bir şekilde artırmak için özel olarak formüle edildi ve geliştirildi. Uzun Ar-Ge çalışmaları ve testler sonrasında tercih edilen kaliteli hammadde içeriği, kullanıcıların toplam sahip olma maliyetini minimuma indirirken, Prometeon’a özel tasarlanan süreç yönetimi lastiği rakiplerinden farklı kılıyor. Triathlon™ için geliştirilen özel hamur karışım reçetesi, kullanıcıların hem yüksek kilometre performansı hem de yakıt tüketiminde beklentilerini üst düzeyde karşılıyor.

Düşük dönme direnci, düzenli aşınma ve artırılmış yol tutuşu

Pirelli FR:01 Triathlon™, 4 kanallı zik-zak desen ve güçlü boylamasına kanallar sayesinde kısaltılmış fren mesafesi, artırılmış yol tutuşu ve emniyetli sürüş sağlıyor. Fonksiyonel kanallar ve taş iticiler karda da üstün kavrama imkanı sunarken, yol tutuşu artırıyor ve taş sıkışmalarının önüne geçiyor.

Prometeon teknolojisi ile geliştirilen Triathlon™”un yenilikçi sırt tasarımı, yol temas alanında ortaya çıkan basıncı her noktaya eşit dağıtarak düşük dönme direncini garanti ediyor. Bu sayede daha iyi yol tutuş, düzenli aşınma ve yüksek kilometre performansı sunuyor.

3 boyutlu kılcal kanal çözümü ile kuru ve ıslak koşullarda mükemmel performans

Pirelli TR:01 Triathlon™ orta ve omuz sırt bloğundaki Pirelli patentli yeni 3 boyutlu (3D) kılcal kanal çözümü, gelişmiş ıslak zeminde tutunma, karda üstün çekiş ve akustik konforu bir arada sunuyor. Ayrıca hem kuru hem de ıslak koşullarda en mükemmel performansı sağlıyor.

M+S ve 3PMSF kış lastiği etiketlemeleri ile sunulan Triathlon™ serisi, düzenli aşınma, düşük ses seviyesi (ön aks 71 ve çeker aks 76dB), yüksek karkas dayanıklılığı, mükemmel güvenlik performansı sağlayarak kullanıcıların işletme maliyetlerini azaltmalarına yardımcı oluyor.

Triathlon™ ailesi yeni eklenen ölçülerle büyüyor

Seri, hem ön aks hem de çeker aks lastikleri yeni eklenen 315/60 R22.5 ölçüleri, çeker aks lastikleri içinse 295/60 R22.5 ölçüleri ile büyüyor. Triathlon™ ayrıca, ön aks lastikler için 385/55 R22.5, 385/65 R22.5 ve 315/60 R22.5 ölçülerine sahip. Çeker aks lastikleri içinse 295/60 R22.5 ve 315/60 R22.5 ölçüler sunuluyor. Treyler lastiği olarak da 385/55 R22.5 ölçüsü ile seçenek sunuyor.

Prometeon Lastik Grubu Hakkında

Prometeon Lastik Grubu, tüm dünyada endüstriyel lastik (kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi) odaklı tek şirket olup, Anteo, Eracle, Tegrys markalarının yanı sıra Formula, Pharos ve Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastiklerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Grubun ürün yenilikçiliğini temsil eden dört fabrikası (ikisi Brezilya’da, biri Mısır’da, biri Türkiye’de), üç Ar-Ge Merkezi (İtalya, Brezilya, Türkiye) ve Mısır’da bir Geliştirme Merkezi bulunmaktadır. Prometeon Lastik Grubu, beş kıtada 7000’den fazla çalışanı bünyesinde bulundurmaktadır. Türkiye’de 1960 yılında İzmit’te kurulan ilk lastik fabrikasını da yöneten Prometeon Türkiye, 75 ülkenin içinde yer aldığı “Türkiye-Orta Doğu-Afrika-Rusya” Bölgesi’nin yönetim merkezi olarak, 3.000’e yakın çalışana istihdam sağlamaktadır.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER