Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde Kargopark farkı

3485

Teslimat sistemini değiştiren akıllı kargo dolabı Kargopark, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinin yer aldığı Bilişim 500 Araştırması’nda Yılın Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde en büyük 2. şirket olarak büyük bir başarı gösterdi.

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen araştırma sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan Kargopark CEO’su Erdal Özkan, “Zaman ve mekandan bağımsız özgür ve temassız teslimat imkanı sunan tamamen yerli teknoloji ile geliştirilmiş Kargopark ile son kullanıcılar kendi günlük hayatlarına göre teslimatlarını yönetebilirken, kargo şirketleri teslimat ve iade maliyetlerini en aza indiriyor, e-ticaret siteleriyse teslimat süreçlerinden doğan problemleri ortadan kaldırıyor” dedi.

Kargopark, teslimat sisteminde yenilikçi yaklaşımı ile oyunun kurallarını değiştiriyor

E-ticaret pazarı dünya çapında 4,9 trilyon doları geçti ve bu sayının 2022’nin sonunda 5,5 trilyon doların üzerine çıkacağı tahmin edilirken Türkiye’de ise 2021 yılında e-ticaret pazarı 300 milyar dolara ulaştı. Artan e-ticaret hacmi, sipariş verilen ürünün zamanında teslim edilmemesi ya da evde bulunulmadığında siparişin alınamaması gibi çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Sektördeki bu soruna çözüm getirmek üzere Senkron Yazılım tarafından geliştirilen akıllı kargo dolabı Kargopark, tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7/24 teslim alabilmesini sağlıyor.

Kargopark’lar; metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alıyor. Bilişim 500 Araştırması Yılın Lojistik Sektörü Yazılım Kategorisi’nde ikinci sırada yerini alan Kargopark, son kullanıcılar, kargo şirketleri ve e-ticaret siteleri için teslimat sisteminde oyunu değiştiren rolüyle dikkat çekiyor.