Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaHAVAYOLUEmirates, İstanbul uçuşlarına başlayacağı tarihi açıkladı

Emirates, İstanbul uçuşlarına başlayacağı tarihi açıkladı

Emirates yolcuları için İstanbul dahil 10 yeni şehir ekleyerek Dubai üzerinden 40 şehre uçuşa başlayacağı tarihleri açıkladı.

Emirates 10 şehirde daha yolcuları için tarifeli uçuş sunacağını duyurdu: Kolombo (20 Haziran’dan itibaren), Sialkot (24 Haziran), İstanbul (25 Haziran’dan itibaren); Auckland, Beyrut, Brüksel, Hanoi ve Ho Chi Minh City (hepsi 1 Temmuz’dan itibaren) ve Barselona ve Washington DC (hepsi 15 Temmuz’dan itibaren).

Emirates’in Sri Lanka, Vietnam ve Pakistan kalkışlı uçuşları sadece BAE ve sonraki varış noktalarına giden yolcuları taşıyacaktır.

Böylece Emirates’in yolcuları için sunduğu destinasyonların toplam sayısı 40 olurken, ülkelerine dönmek isteyen veya seyahat etmesi şart olan müşterilere daha fazla seçenek sunuluyor.

Uçuşlar, İstanbul Havalimanı’ndan 25 Haziran’dan itibaren Perşembe ve Pazar günü haftada iki kez gerçekleşecek. Uçuş Dubai’den yerel saatle 14:15’te kalkacak ve İstanbul Havalimanı’na yerel saatle 17:55’te varacak. Uçuş İstanbul Havalimanı’ndan ise yerel saatle 19:25’te IST’den kalkacak ve ertesi gün 00:55’te DXB’ye varacaktır.

2 Temmuz’dan itibaren haftada üç kez gerçekleştirilecek uçuşlar, 15 Temmuz’dan 31 Temmuz’a kadar ise Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftada beş uçuş gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Önce sağlık ve güvenlik:

  • Emirates, seyahatin her adımında, kapsamlı bir dizi tedbir uygulayarak yolcularının ve çalışanlarının hem yerde hem de havada güvende olmasını sağlıyor.
  • İstanbul uçuşlarında tüm yolculara uçakta maske, eldiven, el dezenfektanı ve anti bakteriyel mendilden oluşan ücretsiz hijyen kitleri dağıtılacaktır.
  • Dubai çıkışlı uçuşlarda ise hijyen kitleri check-in bankolarında verilmektedir.
  • Uçuşlarda maske kullanımı zorunludur.
  • Kabin bagajı için check-in yapılması gerekmekte olup yolcular yalnızca dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek eşyaları gibi temel eşyaları uçağa getirebilecektir.
  • Şoförlü özel araç servisi uygun olan noktalarda hijyen kurallarına uygun olarak devam etmektedir.
  • Emirates’in şu anda hiçbir lounge’ı hizmet vermemektedir.
  • Çevrimiçi check-in hizmeti şu an için kullanılamamaktadır.

Bu tedbirler ve her bir uçuşta sunulan hizmetlerle ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/your-safety/

Seyahat kısıtlamaları: Müşterilere seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini hatırlatırız. Yolcular ancak varış ülkelerindeki uygunluk ve giriş kriteri şartlarına uydukları takdirde uçuşlara kabul edilecektir. BAE’ye dönüş yapan vatandaşlar en güncel şartları aşağıdaki adresten kontrol edebilirler: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/flying-you-home/

Uçuş rezervasyonları emirates.com adresinden veya seyahat acentalarından yaptırabilecek: Müşteriler, Emirates’in uçuşları ve mevcut hizmetleri hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirler: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/our-current-network-and-services/

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER