Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGÜNCELDHL Supply Chain’de üst düzey atama

DHL Supply Chain’de üst düzey atama

2015 yılı itibariyle DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürlük, 2020 yılından beri Orta Doğu ve Türkiye CEO’luk görevini başarıyla sürdüren Orkun Saruhanoğlu, 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle, Orta ve Doğu Avrupa CEO’su pozisyonunda görev yapacak.

Orkun Saruhanoğlu, 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle DHL Suppy Chain’in Orta ve Doğu Avrupa CEO’su olarak atandı. Saruhanoğlu, bu değişiklikle birlikte yeni görevini Polonya’nın Varşova kentinden yönetecek ve DHL Supply Chain Türkiye, bugüne dek yer aldığı Orta Doğu bölgesinden Orta ve Doğu Avrupa bölgesine geçecek.

21 senedir DHL Supply Chain bünyesinde farklı görevler üstlenen Saruhanoğlu, DHL Supply Chain kariyerine 2001 yılında İş Geliştirme Müdürü olarak başladı. 2007 yılında İş Geliştirme Direktörlüğü’ne terfi etmeden önce Operasyon, Müşteri Yönetimi/İş Geliştirme görevlerini yürüttü. 2011-2015 yılları arasında ise Doğu Avrupa bölgesinde İş Geliştirme ve Müşteri Yönetimi VP unvanıyla çeşitli pozisyonlarda bulundu.

2015 yılından beri Türkiye ona emanet

2015 yılında DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Orkun Saruhanoğlu, bu görevi sırasında DHL Supply Chain’in tercih edilen işveren, tercih edilen tedarikçi ve tercih edilen yatırım haline gelmesinde etkin rol oynadı. DHL Supply Chain Türkiye, Saruhanoğlu liderliğinde başarılı finansal sonuçların yanı sıra en yüksek CXM (Müşteri Deneyimi Yönetimi anketi) ve EOS (Çalışan Memnuniyet Anketi) sonuçlarını elde etti.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER