Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaYan SanayiChassis Brakes International kadın çalışanları geleceğe umutla bakıyor

Chassis Brakes International kadın çalışanları geleceğe umutla bakıyor

Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından ChassisBrakes International,toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekti.

Tüm dünya ölçeğinde kabul gören ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza atan ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalara başlayan Chassis Brakes International, kadının güçlenmesi adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Arzu Pınar Demirel’den sunum

Çalışan mutluluğuna büyük önem veren firma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında,Birleşmiş Milletlerin dahil olduğu, çalışan gönüllülüğü girişimi IMPACT2030’un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel’in katılımıyla bir söyleşi düzenledi. Söyleşide ‘Mavi Seven Kadınlar’ başlıklı bir sunum gerçekleştiren Demirel, geçmişten bu yana kadınların her alanda büyük mesafe kat ettiğini söyledi.

Yarının kadınlarına daha adil bir dünya bırakmak için

Türkiye’yi gururlandıran uluslararası başarılara imza atan birçok kadın olduğunu ifade eden Demirel, “Geleceğe umutla bakmalıyız. Yarının kadınlarına daha adil bir dünya bırakmak için azimle çalışmalarımıza devam etmeliyiz. İletişim becerileri, duygusal zekâsı ve sezgileri bir kadının en güçlü yönleri arasında yer alıyor. Bunu asla unutmamalıyız” dedi. Kadınların artık iş hayatına daha fazla dahil olduğuna dikkat çeken Demirel, gelecek günlerin çok daha güzel olacağını vurguladı.

Kadınlar aydınlık bir geleceği hak ediyor

Söyleşide konuşan Chassis Brakes International Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yağcı da kadının güçlenmesi adına yapılan her türlü çalışmaya dahil olduklarını belirterek, bu sebeple de Mart 2018 tarihinden beri Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi Global Compact Wep’s imzacısı olduklarını söyledi.

Kadınların bilimden sanata, eğitimden siyasete kadar her alanda yer almasının oldukça önemli olduğunu belirten Yağcı, “Kadınlara verilen değer medeni ve çağdaş bir toplum olmanın en önemli göstergeleri arasında yer alıyor. Kadına gösterilen sevgi ve saygı aynı zamanda ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin göstergelerindendir. Bu doğrultuda kadınların iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olması adına elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz” diye konuştu. Kadınların aynı zamanda ailenin de temel taşı olduğunu vurgulayan Yağcı, kadınların daha aydınlık ve huzurlu bir geleceği hak ettiğinin altını çizdi.

Her türlü desteği vermeye hazırız

Chassis Brakes International İnsan Kaynakları ve İletişim Müdürü Çisil Güler ise “Firma olarak sadece bir gün değil sürekli kadınların yanındayız. Çağdaş bir ülke olmak için kadınların eğitimli, bilgili, bilinçli ve söz hakkına sahip olması gerekiyor. Bu nedenle kadınlar için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Ayrıca organizasyonda, şirket tarafından Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na tüm kadın çalışanlar adına bağış yapılırken, keyifli geçen söyleşinin ardından kadın çalışanlara çeşitli hediyeler de takdim edildi.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER