Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaOTOMOTİVAğır vasıtaların yedek parçası Martaş Otomotiv’den

Ağır vasıtaların yedek parçası Martaş Otomotiv’den

Otomotiv satış sonrası sektörünün öncü kuruluşu Martaş Otomotiv bir yıl içerisinde ağır vasıta yedek parça pazarında önemli bir pay elde etti.

Ağır Vasıta Yedek Parça pazarına geçen yıl Ocak ayında girdiklerini söyleyen Martaş Otomotiv Genel Müdürü Erdem Çarıkcı, “Henüz ilk yılımızda hedeflediğimiz ciroyu aştık” dedi. Çarıkçı devamla; “Yeni yıl için hedefimiz müşteri sayımızı iki katına çıkarmak ve ağır vasıta yedek parça sektöründe pazar payımızı yüzde 25 seviyelerine taşımak” dedi.

42 yıldır otomotiv yedek parça bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren Martaş , büyüme ivmesini yeni iş kollarında da artırmaya devam ediyor.

Ağır Vasıta Yedek Parça Birimi’yle pazara hızlı bir giriş yapan Şirket, bu sektörde de kısa sürede önemli bir pazar payı elde etmeyi başardı.

71 ilde satış noktamız var!

Bir yıl önce Ağır Vasıta Yedek Parça Birimi’ni kurduklarını söyleyen Martaş Otomotiv Genel Müdürü Erdem Çarıkcı, “Daha önce Martaş bu sektörde yer almıyordu. Bugün Türkiye’nin 71 ilinde satış noktasına ulaşmış durumdayız” dedi.

Portföyüne 10.000 ürün çeşidi ekleyen şirket, gelişimde hız kesmiyor. Bir yıl içinde hedeflediği müşteri kazanımı hedefini de aşmayı başaran şirket, 2023’te de büyümeye odaklanacak.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER