Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaOTOMOTİV2. El Otomobil İhalesine büyük ilgi!

2. El Otomobil İhalesine büyük ilgi!

İkinci el otomotiv sektörünün referans noktaları “2plan” ve “Borusan Araç İhale” iş birliğiyle düzenlenen “2. el” otomobil ihalesinde yaklaşık 2 saatte değeri 32 milyon TL’yi aşan 20 araç satıldı…

2. El Otomobil İhalesi

İkinci el otomotiv pazarında Türkiye genelinde 360 derece bakış açısıyla hizmet veren 2plan, fiziki ve online katılımla bu yıl 11’inci kez düzenlenen “İkinci El Otomobil” ihalesini Borusan Araç İhale ile birlikte gerçekleştirdi. 2plan tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan çok amaçlı 2plan Terminal’deki ihale yoğun ilgi gördü. 2011-2022 model yılı aralığında 20 araç, toplamda 32 milyon 335 bin TL karşılığında yeni sahiplerinin oldu. 10 milyon 565 bin TL’lik fiyatıyla 2022 model Mercedes G Serisi- Magnetic 3.0 D araç ise ihalenin en yüksek fiyata alıcı bulan otomobiliydi. 

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, yılın ikinci yarısında 2. el otomobile talebin daha yüksek olmasını beklediklerini kaydetti. Ülgür “Bu ihalemize premium sınıftaki araçlar da katıldı. Premium sınıftaki araçlara olan yoğun ilgiyi bu ihalemizde de gözlemledik. Önümüzdeki günlerde farklı konseptli ihalelerimize ve premium araçlara olan ilginin artarak sürmesini bekliyorum. Yılın kalan yarısında ise kurun pozisyonu, buna bağlı sıfır araç fiyatları ile kredi oranları ve kredi bulunurluğu satışlarda önemli parametreler olarak karşımıza çıkacak. 2plan olarak bundan sonra bu ihaleleri daha da sıklaştıracağız. Bu doğrultuda yenilikçi, yaratıcı yaklaşmaya da devam edeceğiz” dedi.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER