Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaLOJİSTİKUND Dayanışma Platformu'ndan yapısal sorunlara dair çözüm önerileri ziyareti

UND Dayanışma Platformu’ndan yapısal sorunlara dair çözüm önerileri ziyareti

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Dayanışma Platformu, 9 Mart 2024 tarihli genel kurul sonucunda göreve gelen yeni yönetim kurulunu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Bu önemli ziyarette, UND Dayanışma Platformu, yönetim kurulunun ilk 100 gününde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi aldı. Başkan Şerafettin Aras, yapılan çalışmalar ve sektöre yönelik atılan adımlar hakkında kapsamlı bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretin ardından, yapısal sorunlara dair çözüm önerileri Sözcüsü Deniz Akgün, ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akgün, “UND Dayanışma Platformu olarak, sektörümüzün karşılaştığı vize sorunu başta olmak üzere, yapısal sorunlara dair çözüm önerilerimizi yönetime sunduk. Bu sorunların çözümü için yapılacak her türlü eylem planına destek vereceğimizi belirttik. Tüm UND üyeleri gibi, bizler de platform olarak bu süreçlerin takipçisi olacağımızı ifade ettik,” dedi.

Akgün, açıklamalarına şöyle devam etti: “UND Dayanışma Platformu olarak, sektörümüzün karşılaştığı zorlukları çözmek ve uluslararası taşımacılık sektöründe daha güçlü bir konum elde etmek adına her türlü olumlu girişimi desteklemeye hazırız. Yönetim Kurulu ile gerçekleştirdiğimiz bu yapıcı ve verimli görüşmenin, sektörümüz için önemli adımlar atılmasına vesile olacağına inanıyoruz. Birlik ve dayanışma içinde çalışarak, sektörümüzün geleceğini şekillendireceğiz.”

UND Dayanışma Platformu, uluslararası taşımacılık sektörünün daha iyi bir geleceğe ulaşması için çalışmalarını sürdürecek ve katkı sağlamaya devam edecektir. Bu süreçte tüm üyelerimizle birlikte, sektörümüzün karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için kararlılıkla ilerleyeceğiz. Birlikte daha güçlü ve daha dayanıklı bir sektör inşa edeceğimize olan inancımız tamdır.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER