Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaGÜNCELTransport Logistic Munich’de ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak

Transport Logistic Munich’de ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak

Uluslararası lojistik ve taşımacılık sektörünün küresel devlerini bir araya getiren Transport Logistic Munich Fuarı, 4-7 Haziran 2019 tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek. Bu yıl T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından teşvik listesine alınarak desteklenen fuarda, DEİK/Lojistik İş Konseyi’nin organizasyonuyla ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak.
Türkiye Pavilyonu’nda yer alacak ilk 10 firma belli oldu

Almanya’nın Münih kentinde 4-7 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Transport Logistic Munich Fuarı’nda ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak. T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından teşvik kapsamına alınan ve DEİK/Lojistik İş Konseyi tarafından organize edilecek Türkiye Pavilyonu’nda yer alacak 10 firma belli oldu. Transport logistic Munich fuarında A4 Hall, 119-218 numaralı standlarda kurulacak Türkiye Pavilyonu’nda Galata Taşımacılık, Globelink Unimar Logistics, Maya Uluslararası Taşımacılık, Oregon Teknoloji Hizmetleri, Railport Terminal Operations, Sarp Intermodal, Soft İş Çözümleri, Tur Transit Logistics, Ulustrans Logistics ve Xinerji Teknoloji Hizmetleri gibi önemli firmalar Türk lojistik sektörünü temsil edecek.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından teşvik listesine alınan Transport Logistic Munich Fuarı’nın, Türk lojistik sektörünün yurtdışındaki faaliyetleri için önemli bir vitrin olduğunu belirten DEİK Lojistik İş Konseyi Başkanı Turgut Erkeskin, “DEİK olarak dış ticaretin her alanında, ülke bayrağımızı dünyanın her noktasına taşımak için var gücümüzle çalışırken, Türk lojistik sektörünün de küresel bir oyuncu haline geldiğini görüyoruz. Türk firmalarımız, uluslararası operasyonlarıyla birlikte hava, kara, deniz, liman işletmeciliği ve bu alanlardaki teknoloji hizmetlerinde çok kıymetli başarılara imza atıyorlar. Bu sebeple Transport Logistic Fuarı’nda ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak olması da Türk lojistik sektörü açısından son derece önem taşıyor. Milli gururumuz THY’nin dünya çapında ses getiren küresel başarısını, diğer lojistik alanlarındaki şirketlerimizin de takip etmesi en büyük hedefimiz. Türkiye’nin küresel ticaret yolları üzerindeki stratejik öneme sahip bir konumu bulunuyor. Bu açıdan Çin öncülüğünde yürütülen Kuşak ve Yol Projesi gibi jenerik projeler de Türk şirketleri için ileriye dönük yeni fırsatlar sunuyor” şeklinde konuştu.

Fuara ilişkin hazırlıkları değerlendiren Erkeskin, “1978 yılından bu yana iki yılda bir Münih’de düzenlenmekte olan Transport Logistic Fuarı’nda ilk defa bir Türkiye pavilyonu açılıyor. Bu, sektörümüzü dünyayla buluşturmak adına çok önemli bir adım, dış ekonomik ilişkilere büyük önem veren DEİK adına da önemli bir girişimdir.” şeklinde konuştu.

Transport Logistic Munich Fuarı hakkında;

1978 yılından bu yana Almanya’nın Münih kentinde, iki yılda bir düzenlenen Transport Logistic Fuarı, global lojistik endüstrisinin merkezi konumundadır. Zengin bir konferans programına da ev sahipliği yapan bu ihtisas fuarında, her türlü ihtiyaca uygun en iyi çözümler sunulmaktadır. Transport Logistic Munich yenilikçi ürün, teknoloji ve sistemler ile toplu deneyim ve güçlü, odaklanmış bir satış ortamını bir araya getiriyor.

2017 yılında düzenlenen son fuarda 62 ülkeden toplam 2 bin 162 katılımcı firma stand ile yer alırken, 123 ülkeden 60 bin 726 kişi fuarı ziyaret etti. Toplam 9 hol ve açık alanda 115 bin m²’den fazla sergileme alanı sunan fuarda, 200’ün üzerinde delegenin katılımı ile üst düzey konferans programı düzenlendi.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER