Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaLastik SektörüSektörde bir ilk: Brisa Dijital Filo Uygulaması!

Sektörde bir ilk: Brisa Dijital Filo Uygulaması!

Dijital Filo Uygulaması ile Filolar, tüm dijital filo hizmetlerine mobil aplikasyon ile ulaşıp lastikleri, aracın altına takıldığı andan itibaren ömrü boyunca takip edebiliyor.

Brisa müşterileri filo analizi, lastik incelemeleri, kaplama analizi, hurda sorunları gibi Brisa’nın yaptığı saha çalışmalarını şeffaf bir şekilde anlık görebiliyor ve sahadaki sorunlardan anında haberdar olabiliyor.

Filofix ile tek tuşla tüm ticari araçlar için mobil yol yardım hizmeti

Sektörde bir ilk: Filofix ile tek tuşla tüm ticari araçlar için mobil yol yardım hizmeti
Brisa 2020’de, sahadaki başarılı uygulamalarından biri olan Filofix yol yardım hizmetinin çok daha gelişmiş versiyonunu kullanıma açtı. Yolda bir sorunla karşılaşan Brisa müşterileri ister yurt içinde ister Avrupa’da olsun yalnızca bir telefonla 7/24 yol yardım hizmetini Türkçe olarak alabiliyorlardı. Şimdi Dijital Filo mobil uygulaması sayesinde tek tuşla bu yardıma ulaşabiliyorlar.

Lastik Basıncı Ölçme Sistemi

Sektörde bir ilk Dijital Filo – TPMS (Lastik Basıncı Ölçme Sistemi) & Telematics hizmetleri bir arada Brisa, Filo araçlarının konum, arıza, mekanik bilgilerini ve sürücü davranışını raporlayan Telematics sistemleri ile lastik basınç ve sıcaklığını ölçen TPMS hizmetlerini tek çatı altında toplayan ilk şirket oluyor. Brisa, yerli yazılım ile bu hizmetleri 2021 yılında devreye almayı planlıyor.

Lastik kaynaklı kayıp ve kazançlar

Dijital Filo – Aspects, filolara, lastik kaynaklı kayıp ve kazançları net bir şekilde gösteriyor, raporlar sayesinde tasarruf alanlarını daha net bir şekilde belirliyor.
Dijital Filo – TMP+ lastiğin ilk günden ömrünü tamamlayana kadar geçen sürede adım adım takibini sağlıyor. Bu sistem ile lastik ve servis harcamalarının yönetimi, kayıp-çalıntı lastiklerin tespiti​, tüm filo sistemlerine entegre olabilen ve ​özelleştirilebilen servis modülü, filoya özel projeksiyon raporları​ sunuluyor.

Bandag ile lastik kaplama çözümü

Brisa, ürün çeşitliği anlamında da yerli üretim çalışmalarını güçlendirerek ticari ürünler grubunda pazarın ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap sunuyor. 2020 yılında Energia 100S ürününü pazara sunan Brisa, Lassa markası ile şehir içi otobüs sürücüleri için dört mevsim kullanılabilen özel bir ürün geliştirdi. Bandag ile de yüksek üretim teknolojisi ile lastik kaplama çözümü sunan Brisa, 2020 yılında 110 bin lastik kaplayarak her 3 lastik kaplama hizmetinden 1’inde tercih edildi. Brisa filo müşterilerinin %30’una kaplama hizmeti veriyor. Son 5 yılda 600 bin lastik kaplama hizmetiyle 420 milyon TL tasarruf sağlayarak, müşterileriyle birlikte hem ekonomik hem de çevresel bir fayda oluşturdu.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER