Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaLastik SektörüPirelli'den maksimum performans için sensörlü lastik!

Pirelli’den maksimum performans için sensörlü lastik!

Pirelli’nin maksimum performans elde etmek için tasarladığı, yolda kullanıma uygun yarı ‘slick’ yeni P Zero Trofeo RS lastikler denge, strese direnç, kavrama ve tutarlılık özellikleriyle öne çıkıyor.

Sportif sürüşe uygun yüksek performanslı P Zero Corsa lastiklerde Pirelli’nin yarış için geliştirdiği teknolojilerden yararlanılıyor. Islak zeminde de yüksek yol tutuşu, konfor ve güvenlik sunan bu lastik Audi RS 4 Avant Edition 25 Years otomobili yollarda kullanmak için ideal ekipman oluyor.

Pirelli’nin maksimum performans elde etmek için tasarladığı, yolda kullanıma uygun yarı ‘slick’ yeni P Zero Trofeo RS lastikler denge, strese direnç, kavrama ve tutarlılık özellikleriyle öne çıkıyor. Audi RS 4 Avant Edition 25 Years için özel olarak geliştirilen P Zero Trofeo RS, lastiğin durumunu ve sürüş koşullarını algılayan ve verileri akıllı telefonlara indirilebilen bir uygulama aracılığıyla sürücüye ileten Pirelli Cyber sensörleri içeriyor.

Yüksek isabetli GPS modülüyle birlikte Track Adrenaline sistemini oluşturan bu unsurlar, pist sürüşünde bir ‘sanal mühendis’ işlevi görüyor. Sürücüler dijital manometreyi kullanarak yola çıkmadan önce istedikleri kurulumu seçebiliyor. Daha sonra sensörlerin sürüş sırasında kaydettiği bilgilerle birlikte kumanda ünitesinin algıladığı telemetri ve GPS modülü verileri tur zamanlarının ve ideal yarış çizgisinin kaydedilmesi için kullanılıyor. Sürücüler sürüşten sonra uygulama aracılığıyla kaydedilen verileri inceleyip tekniklerini geliştirebiliyor.

Sürücüler, yanlarında bir yolcu varsa ‘canlı izleme’ işlevini etkinleştirebiliyor. Bu işlev tıpkı Formula 1’deki takım telsizi gibi sürücüye yardımcı olmak için anlık ve kısa mesajlar vererek örneğin lastikleri ısıtmayı veya pite girmeyi önerebiliyor.

Audi RS 4 Avant Edition 25 Years için geliştirilen yeni lastikler ve Track Adrenaline kiti, Pirelli ile Audi’nin RS serisine yönelik iş birliğinde yeni bir sayfayı temsil ediyor. Bu ortak geliştirme çalışmasından faydalanan pek çok model arasında 25 yıl önce pazara sunulan ve orijinal ekipmanı P Zero ailesinden lastikler olan ilk Audi RS 4 de yer alıyor. Bu iş birlikleri kapsamında Pirelli’nin tek orijinal ekipman tedarikçisi olduğu RS 4 yarışmasının yanı sıra her ikisi de sırasıyla 2019 ve 2021’de Nürburgring’te performans rekorları kıran RS Q8 ve RS 3 sayılabiliyor. Pirelli’nin Audi RS için sunduğu ürün yelpazesi halen yaz, kış ve pist lastikleri dahil 36 homologasyona sahip bulunuyor.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER