Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaLojistik GündemiHareket Uzmanlığını Cezayir’e Taşıdı

Hareket Uzmanlığını Cezayir’e Taşıdı

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, Cezayir’in enerji üretim kapasitesini artıracak Kais Enerji Santrali’nin HRSG modülü montaj projesini gerçekleştiriyor.

60 yılı aşkın bir süredir ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunan, sektörün uzman şirketi Hareket, Cezayir’de hayata geçirilen büyük projelerde yer alarak uluslararası arenadaki başarısını perçinlemeye devam ediyor.

210 ton ağırlığa sahip 40 adet HRSG modülünün kurulumu Hareket tarafından gerçekleştiriliyor

Bu çerçevede Hareket, başkent Cezayir’in 500 kilometre güneydoğusunda konumlandırılan Kais Enerji Santrali’nin HRSG modülü montaj projesini üstleniyor. Santralde kullanılacak ve modül başına 210 ton ağırlığa sahip 40 adet HRSG modülünün kurulumu Hareket tarafından gerçekleştiriliyor.

“Bölgedeki tüm taşıma ve montaj projelerini gerçekleştirmeye talibiz.”

Hareket’in Cezayir’deki tüm projelere talip olacak potansiyele sahip olduğunu belirten Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Genel Müdürü Engin Kuzucu, “Cezayir Hükümeti 2030 yılına kadar enerji üretim kapasitesini 20 bin MW’a çıkarmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda Kais Enerji Santrali gibi birçok enerji santrali projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor. Hareket olarak uzman ve deneyimli kadromuz, yaratıcı mühendislik çözümlerimiz, son teknolojiye sahip altyapımız ve yüksek kapasitedeki ekipmanlarımızla bu bölgedeki tüm taşıma ve montaj projelerini gerçekleştirmeye talibiz” diye konuştu.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER