Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaAbdullah KurtayF1 Kanada yarışı Covid-19 nedeniyle iptal edilince İstanbul tekrar takvime alındı!

F1 Kanada yarışı Covid-19 nedeniyle iptal edilince İstanbul tekrar takvime alındı!

Abdullah kurtay

ABDULLAH KURTAY Formula 1, 2021 sezonunun 7. yarışı İstanbul’a alındı. Covid-19 nedeniyle iptal edilen Kanada GP’sinin yerine Turkish GP’si takvime dahil edildi. Yarış 11-13 Haziran 2021’de Intercity İstanbul Park’ta yapılacak.

Kanada karantinada ısrar edince, İstanbul takvime alındı!

Kanada’da Covid-19 salgını yüzünden yürürlükte olan uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle ülkeye girişte uygulanan 14 günlük karantina zorunluluğu yarışın iptalini getirdi. Kanada hükümeti F1 organizasyonunun tüm çabalarına rağmen uygulamanın herkes için geçerli olmasında ısrar edince organizasyon yarışı iptal etmek zorunda kaldı.

Geçen sene olduğu gibi F1 2021 organizasyonunun imdadına İstanbul yetişti!

Aslında F1 organizasyonu yarışı Almanya Nürburgring pistine almak istiyordu. Çünkü İstanbul gibi Nürburgring pisti de geçen sezon korona nedeniyle yapılmayan yarışların yerine yedek pist olarak kullanılmıştı. Ancak yarışın yapılması gereken tarihlerde Almanya’daki pistte 24 saat yarışları yapılacağı için, tek seçenek İstanbul Park kaldı ve F1 organizasyonu sezonun 7. yarışının İstanbul’da yapılmasına karar verdi.

A. Kurtay
A. Kurtayhttps://www.gazetelojistik.com
Gazeteciliğe Hürriyet Gazetesi'nde başladı. Türk Haberler Ajansı, Anadolu Ajansı, Günaydın, Saklambaç, Milliyet ve Cosmopolitan'da çalıştı. Sport, Oto Aktüel, Motosiklet Dünyası, Oto Life, Oto Aktüel Haber, Europe News dergilerininde Kurucu Editör olarak çalıştı. Halen otoaktuel.com.tr, kamyonhaber.com, gazetelojistik.com ve turkishtradenews.com yayınlarının editörü.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER