Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaLojistik GündemiDAF Trucks’dan lojistik devi Rhenus Grubu’na elektrikli kamyon

DAF Trucks’dan lojistik devi Rhenus Grubu’na elektrikli kamyon

DAF Trucks, önde gelen uluslararası Rhenus Grubu’nun % 100 iştirakı olan Almanyalı Contargo’ya iki adet tam elektrikli kamyon teslim etti.

VDL’nin E-Power Teknolojisine sahip DAF CF Elektrik, Alman Aşağı Ren bölgesindeki hinterlant terminalleri çevresinde konteyner taşımacılığı için kullanılacak.

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink, CF Elektrik’in anahtarını Rhenus Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Michael Viefers’e devretti.

Global bir lojistik hizmet şirketi Rhenus,4.8 milyar Euro ciroya sahip

Rhenus; Sözleşme Lojistiği, Nakliye Lojistiği ve Liman Lojistiği alanlarında uzmanlaşmış global bir lojistik hizmet şirketidir. Dünya çapında 610’dan fazla noktada 4.8 milyar Euro ciroya sahiptir ve 29.000 kişi istihdam etmektedir.

İki adet CF Elektrikli kamyon, yılda toplam 2 milyon konteynerlik hacme sahip% 100 Rhenus firması olan trimodal hinterland uzmanı Contargo’nun filosuna katılmış oldu.

Kentsel alanlar için elektrikli kamyonlar dönemi

Richard Zink: “Taşımacılık sektörünün büyük bir dönüşümün zirvesinde olduğu açık” dedi. “Contargo’nun hedefi daha iyi bir rota izlemek. Bu misyonu desteklemekten ve Contargo’nun başarısını iki DAF CF Elektrikli kamyonla daha da ileriye götürecek olmaktan gurur duyuyorum. Contargo, elektrikli kamyon ile “daha iyi bir rota” izleyecek çünkü elektrikli kamyonlar gelecekte Avrupa’da giderek yaygınlaşacak.
Zink şöyle devam etti: “Rhenus gibi tanınmış firmalarla işbirliği içinde elektrikli kamyon deneyimimizi genişlettiğimiz için mutluyuz. Hem teknoloji hem de operasyonel dağıtım alanlarında topladığımız veriler nihai üretim modelleri için spesifikasyonları besleyecek ve böylece pazarın gereksinimlerine sorunsuz bir şekilde uymalarını sağlayacak. ”

DAF CF Elektrik Hakkında

DAF CF Elektrik, tek dingilli veya çift dingilli römorkların yaygın olduğu kentsel alanlarda 37 tona kadar yük taşımacılığı için geliştirilmiş tam elektrikli bir 4×2 çekicidir.

Araç, ‘2018 Yılının Uluslararası Kamyonu’ olan DAF CF’yi temel alıyor ve VDL’nin E-Güç Teknolojisi sayesinde tamamen elektrikle çalışıyor. Akıllı güç aktarma organı çekirdeği, mevcut toplam kapasitesi 170 kWh olan bir lityum-iyon akü paketi ile çalışan 210 kW’lık bir elektrik motorudur.

CF Elektrik, 100 kilometreye kadar bir menzili sahiptir. Bu da yükün ağırlığına bağlı olarak, kentsel alanlarda DAF CF’yi sıfır emisyonlu yüksek hacimli taşıma için uygun hale getiriyor. Pillerin 30 dakikalık hızlı şarj özelliği var ve tam şarj olması ise sadece bir buçuk saat sürüyor.

DAF CF Elektrik – Teknik özellikler
Kamyon ağırlığı: 9,700 kg
Electrikli motor: 210 kW
Tork :2,000 Nm
Pil kapasitesi: 170 kWh
Tam şarjlı menzili: 100 km’
Hızlı pil şarj süresi: 30 dakika
Tam dolum: 1.5 saat
Fotoğrafbaşlığı
DAF Trucks, Rhenus’un AlmanyalıContargo firmasına iki adet DAF CF Elektrik teslim

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER