Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaLojistik GündemiDAF Trucks'ın elektrikli ve hibrit kamyonları lojistik testinde

DAF Trucks’ın elektrikli ve hibrit kamyonları lojistik testinde

Daf Trucks elektrikli ve hibrit kamyonlarını lojistik sektörünün hizmetine vererek, gerçek saha testlerine başladı.

DAF Trucks, Hollandalı süpermarket zinciri Albert Heijn’e elektrikli araçlarla mağazalarına ürün tedarik etme konusunda anlaştı. Albert Heijn’in nakliye şirketleri Simon Loos ve Peter Appel Transport’a ilk elektrikli kamyonların teslimatı yapıldı.Uzun süreli bir saha testinin başlangıcı olan bu denemede üç adet tamamen elektrikli kamyon ile Avrupa’da ilk kez kullanılacak iki adet, prize takılabilir hibrit kamyon yer alacak.

Her iki alanda en iyisi

Test projesinde yer alan pille çalışan üç adet elektrikli kamyona (DAF CF Electric) ve iki adet prize takılabilir hibrit kamyona (DAF CF Hybrid) VDL’nin hızlı şarj altyapısı destek verecek.

CF Electric, tamamen elektrikli olarak çalıştığında 100 kilometreye kadar yol yapabiliyor.VDL’nin E-Power Teknolojisinin kullanıldığı CF Hybrid kamyonlar ise hem kentsel alanlarda tamamen elektrikli bir sürüş deneyimi (menzil: 50 kilometreye kadar) hem de DAF’ın en yeni dizel teknolojisi sayesinde daha kentsel alanlarda verimli ve daha temiz bir sürüş deneyimi sunarak her iki alanda da en iyi hizmeti sağlıyor.

Sıfır emisyonlu teslimatlar

Tamamen elektrikli CF Electric kamyonlar ile yapılan testler, ilk etapta yalnızca Zaandam’daki dağıtım merkezi ile Amsterdam’daki süpermarketler arasında olacak .Albert Heijn ayrıca prize takılabilir hibrit kamyonlarla birlikte hiçbir emisyon olmadan Zaandam’dan daha uzaktaki marketlere ürün tedariki yapabilecek. Kamyon pilleri ise Albert Heijn’in Zaandam’daki dağıtım merkezinde bulunan özel olarak tasarlanmış bir şarj parkında teslimat aralarında şarj edilebilecek.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER