Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaKAMYON-TREYLERDAF Trucks iki yeni modeli Türkiye Pazarı'na sunuyor

DAF Trucks iki yeni modeli Türkiye Pazarı’na sunuyor

2018 yılında Avrupa’da ses getiren büyük filo siparişlerine imza atan DAF Trucks, ülkemizde de müşterilerine bu büyük filolarla aynı özelliklere sahip Excellence Edition ve Universal Edition’ı tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu araçlar yakıt sarfiyatıyla, kullanım kolaylığıyla, garanti koşullarıyla ve donanım seviyesiyle müşterilerin vazgeçilmezi olacak. Donanım seviyesi her türlü kullanıma uygun olarak belirlenen bu araçlar, Avrupa’da kazanmış olduğu başarıyı Türkiye’de de perçinlemeyi hedefliyor.

Optimum seviyede yakıt tüketimi

Yakıt optimizasyonu alanında kendini kanıtlamış olan DAF XF, çok daha az yakıt tüketiyor. Örneğin, yılda 120.000 km yapan bir müşteri, 100 km’de 4lt yakıt tasarrufu yaptığında 3 yılda yaklaşık 90.000 TL (15.000 Euro’ya eşdeğer) tasarruf ediyor. DAF XF bu avantajı aerodinamik özellikleri, Ecomod ve EcoRoll özellikleri,PACCAR MX-11 ve MX-13 motorları, egzoz sonrası işleme sistemleri, Traxon şanzıman, yeni tahrik hattı yazılımı, HVAC ve akıllı havalandırma kontrolleri ile sağlıyor.

Aero Paket, aerodinamik özellikleri daha da optimize ederek çekicinin yakıt tüketimini düşürüyor. Araçta bulunan Tahmini Hız Sabitleyici (PCC),yoldaki iniş ve çıkışları tahmin ederek, optimum hızı ve vites seçimini önceden belirleyerek yakıt tüketimini minimum seviyeye getiriyor.

Ecomodu, sürücüye ekonomik sürüşte yardımcı oluyor ve başka bir ekonomi modu seçerek sürücüye aracın performansını artırma olasılığı veriyor. EcoRoll ise hız sabitleyici aktif durumdayken aracın yokuş aşağı “serbest” iniş yapmasını sağlıyor. Tahmini Hız Sabitleyici ile birlikte EcoRoll işlevi daha da geliştirilmiş olup bu sayede daha fazla yakıt tasarrufu elde ediliyor.Ayrıca Lastik Basıncı İzleme Sistemi(TPMS) ile doğru lastik basıncı sağlanarak hem yakıttan tasarruf edilir hem de lastik aşınması azaltılıyor.

Maksimum çalışma süresi

DAF araçları, müşterileri için maksimum çalışma süresiyle, 100.000 kilometreye kadar iddialı bakım aralıkları sunar. Bu büyük filo siparişleri için çok önemli bir parametre.

Eşsiz Sürüş Konforu

Sürücü Performans Yardımcısı (DPA)etkileşimli bir program olup sürücünün en iyi performansı gösterebilmesi için tasarlanmış, bu özellik yakıt maliyetini azaltırken sürüş konforunu da artırıyor. Yeni XF araçlarının kabini ise daha yaşanabilir hale getirecek şekilde çok geniş ve konforuyla öne çıkıyor.

Güvenli Sürüş

Araç Stabilite Kontrolü(VSC) kritik sürüş durumlarına müdahale ederek, viraj alma ve sollama manevraları sırasında aracın dengesini koruyor ve ani devrilmeye karşı ek güvenlik sağlıyor.Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi ise sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı esnasında ortaya çıkan yoldan çıkma riskini azaltıyor.Uyarlanabilir Hız Sabitleyici(ACC) de yoğun otoyollarda sürüş esnasında sürücüde oluşan stresi azaltıyor. Yaklaşan çarpışmayı engellemeye yarayan Önden Çarpışma Uyarısı(FCW) ve Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemleri araç güvenliğini de üst seviyeye çıkarıyor.

Extra Garanti

DAF, Excellence Edition ve Universal Edition araçları ile 500.000 km’ye kadar tahrik hattına 3 yıl garanti sunmaktadır. Bu da, müşterileri için 1 yıl daha fazla garanti süresi anlamına geliyor.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER