Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaDÜNYA GÜNDEMİCoronavirus salgını Avrupa'da depolama ihtiyacını artırdı

Coronavirus salgını Avrupa’da depolama ihtiyacını artırdı

Coronavirus salgını nedeniyle yavaşlayan uluslararası ticaret, depolamaya olan ihtiyacı artırdı.

İthalat ya da ihracat için hazır olan yük, teslim alacak şirketin üretime ara vermesi ya da taşımacılığın bu dönemde yavaş olması nedeniyle arada kaldı. Özellikle Türkiye ile yoğun ticareti olan Avrupa ülkelerindeki depolar yoğun talep görüyor. Türkiye merkezli lojistik şirketi Intermax Logistics, Almanya’da bulunan depolama tesislerinde Türk şirketlere öncelik verdiğini açıkladı.

Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel

Türk şirketlere destek oluyor

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan Intermax Logistics, Almanya’daki deposuyla aracılığıyla Türk şirketlere destek oluyor. Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası ticaretin yavaşladığına dikkat çeken Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel, Almanya’daki depolarında Türk şirketlere ihtiyaçları konusunda öncelik verdiklerini açıkladı.

Özellikle salgın nedeniyle taşınamayan, teslim edilemeyen veya gecikmeye uğrayan yüklerin depolama ihtiyacı olduğunu aktaran Çelikel, “Teslimatın yapılacağı işletmenin, fabrikanın tedbir için bir süre kapalı olması gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu nedenle yüklerin herhangi bir zarar görmeden depolanması gerekiyor. Uygun koşullar oluştuğunda teslimata hazır olması için tüm yükleri özenle depoluyoruz.”ifadelerini kullandı.

Gıda, tekstil, otomotiv, kimyasal ürünleri depoluyor

Mannheim’deki ana depolarının haricinde, Almanya’nın farklı bölgelerinde de anlaşmalı depoları bulunduğunu söyleyen Çelikel, “Bu depolarımızda gıda, tekstil, otomotiv, kimyasal ürünleri depolayabiliyoruz.” diye konuştu.

Taşıma operasyonlarında olduğu gibi depolama faaliyetlerinde de Koronavirüs salgınına karşı tüm önlemleri aldıklarını dile getiren Çelikel, tüm çalışanların ve tüm yüklerin sağlıklı kalması adına titizlikle çalıştıklarını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER