Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaManşet HaberCitroën'in yeni logosu 1919 yılına atıfta bulunuyor

Citroën’in yeni logosu 1919 yılına atıfta bulunuyor

Yeni kurumsal marka kimliği ve logo ile Citroën tarihinde heyecan verici yeni bir dönem başlıyor. Yeni logo, 1919’daki orijinal oval logoyu yeniden yorumluyor.

  • Yeni logo, yeni bir konsept araçla ilk kez lanse edilirken, 2023’ün ortalarından itibaren gelecekteki modellerde ve konsept otomobillerde aşamalı olarak kullanılmaya başlanacak.
  • Yeni marka imzası, Citroën ulaşım çözümleri ve müşteri ilişkilerinde cesur, kapsayıcı ve duygusal çağın hızlanmasını ortaya koyuyor. Marka ayrıca; “Nothing Moves Us Like Citroën” vaadi ile yeni bir sloganı kullanmaya başlıyor.
  • Citroën tasarım ekibi tarafından geliştirilen yeni Citroën kimliğinde, Stellantis’in kendi tasarım ajansı olan Stellantis Design Studio’nun uzmanlığından yararlandı.

Elektrikli ulaşımı herkes için ulaşılabilir kılma misyonunu hızlandıran ve marka DNA’sını ulaşılabilir, iddialı ve müşteri rahatlığı yönünde geliştirmeye devam eden Citroën, 103 yıllık marka için cesur, heyecan verici ve dinamik yeni bir çağın başladığını gösteren yeni kurumsal marka kimliği ve logosunu tanıttı. Yeni görünüm, ilk olarak kurucu André Citroën’in dişli sistemleri üreten ilk metal işleme şirketinin başarısından ilham alarak benimsediği orijinal logoyu yeniden yorumluyor. Yeni zarif logo, markanın geçmişini ve değişimini işaret ediyor. Logo, ilk olarak yepyeni bir Citroën konsept otomobilinde görücüye çıkacak. Bu logonun versiyonları, 2023 yılının ortalarından itibaren gelecekteki seri üretim Citroën modellerinde ve konsept araçlarında aşamalı olarak kullanılacak. Yeni logo dikey oval tasarım diline yeni bir yaklaşım getiriyor. Yeni logo, tüm Citroën modellerinin, hemen tanınan bir imza unsuru olacak. Yeni logoyu, yeni bir kurumsal marka kimliği programı ve “Nothing Moves Us Like Citroën” vaadi ile yeni bir marka imzası tamamlayacak.

Yeni ama bilindik

Yeni marka kimliğinin merkezinde, Citroën’in dünyaca ünlü “Çift Açılı Chevron” sembolünün evrimi yer alıyor. Şirketin 1919 yılındaki kuruluşundan bu yana Citroën logosu onuncu kez yenileniyor. Daha geniş ve daha belirgin köşelere sahip “Çift Açılı Chevron” daha yumuşak bir dikey oval çerçeve ile çevreleniyor. Yeni logo, Citroën modellerinin tasarım dilinde yeni bir yaklaşım da başlatacak. Daha dikkat çekici bir görünüme sahip dikey oval logo, Citroën modellerinin hemen tanınabilir olmasını sağlayan bir imza unsuru olacak.

Taze ve kapsamlı bir kurumsal kimlik programı yeni dikey oval logoyu destekliyor. Bu program, marka DNA’sını ulaşılabilir, iddialı ve müşteri rahatlığı yönünde geliştirmeye devam eden Citroën’in elektrikli ulaşımı herkes için erişilebilir hale getirme taahhüdünü nasıl hızlandırdığını gözler önüne seriyor. Temel hedeflerden biri, kozmetik ve giyim de dahil olmak üzere otomotiv dışı, daha samimi markalardan esinlenen unsurları somutlaştırmak ve bulunduğu ortamlarda göze hoş görünen daha sıcak ve samimi bir ifade oluşturmaktı.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER