Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGÜNCEL12 tonluk kamyonu durdurdu, 'TIK' demedi!..

12 tonluk kamyonu durdurdu, ‘TIK’ demedi!..

Uluslararası çarpışma ve güvenlik testlerinden başarıyla geçen Arma Kontrol bariyer sistemleri 80 KM hızla çarpan 12 tonluk bir kamyonu durdurduktan sonra dahi kesintisiz güvenlik sağlamaya devam etti.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ve bariyer sistemleri geliştiren Arma Kontrol, ürettiği güvenlik sistemleri ile en zorlu uluslararası testlerden başarıyla geçiyor. Askeri binalar, kritik kamu alanları ve petrol tesisi gibi kritik üretim tesislerinde yüksek güvenlik için tasarlanan Yüksek Güvenlikli Road Blocker, Yüksek Güvenlikli Teleskopik Road Blocker ve Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyerleri uluslararası çarpışma testlerinde üst düzey başarı gösteriyor.

Arma Kontrol

12 tonluk kamyona rağmen korumaya devam

İzinsiz ve yetkisiz araçların geçişini engellemek amacıyla Arma Kontrol tarafından özel olarak tasarlanan Yüksek Güvenlikli Road Blocker, Avrupa’da yapılan ve dünya çapında geçerliliği olan (IWA14-1, ASTM, PAS68) çarpışma testinde saatte 80 km hızla çarpan 12 tonluk bir kamyonu durdurmayı başardı. Çarpışma sonrası sorunsuz bir şekilde görevini yerine getiren road blocker AISICO’dan P1 belgesini almaya hak kazanan ilk Türk firması unvanına sahip oldu.

Yüksek riskli alanlar için

Arma Kontrol farklı tesislerin güvenlik ihtiyacına farklı ürünlerle çözüm üretiyor. Riskli ve alt yapı problemi olan alanlar için üretilen Yüksek Güvenlikli Teleskopik Road Blocker, 80 km hızla çarpan 7,5 tonluk kamyonu durdurarak AISICO’nun (IWA14-1, ASTM, PAS68) çarpışma testinden P1 belgesi aldı. En riskli alanlar için özel olarak üretilebilen Teleskopik Road Blocker sistemleri, yüksek güvenlik önlemleri gereken askeri tesisler, emniyet birimleri ve lojmanları, konsolosluklar ile kamu binalarında üstün bir güvenlik ve koruma sağlıyor.

Sistemle ilgili saldırılara da hazırlıklı


Darbeye ve hava koşullarına dayanıklılığıyla dikkat çeken bir diğer güvenlik sistemi Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyer, 90 ve 110 cm’lik iki alternatifi bulunuyor. 65 km hızla çarpan 7,5 tonluk bir kamyonun geçişini engelleyen bariyer de AISICO’dan P1 belgesi almayı başardı. OGS, plaka tanıma sistemlerinin yanı sıra parmak okuma ve kart okuyucu teknolojilerine de uyum sağlayan bariyer sistemleri, her türlü araçlı saldırının yanı sıra sistemle ilgili gerçekleştirilebilecek saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Ayrıca Arma Kontrol’un yeni ürünü Sabit Bariyer de yine AISICO’nun düzenlediği ve 48 km hızla 7.5 tonluk kamyon çarpışma testi olan PAS68’e girerek P1 belgesini aldı.

Uluslararası çarpışma testlerinden üst düzey başarı gösteren Arma Kontrol, bu zamana kadar yapılan 4 AISICO (IWA14-1, ASTM, PAS68) çarpışma testinin üçünden dünyada road blocker ve mantar bariyer ürünü ile ilk beşe, dördüncü testte ise ilk ona girmeyi başardı. 5’inci testte ise çevre dostu olan Arma Kontrol, yeşil enerjiyi düşünerek ince ve hafif materyallerden üretmiş olduğu Road Blocker Sistemleri ile ilgili çarpışma testine İngiltere’de girerek Mira-Horiba’dan PAS68 belgesini aldı.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER