Krone Tire fabrikasında yönetim değişikliği

2033
Krone Tire Fabrikası
Semih Pala (Yeni Finans/Satış Genel Müdürü), Andreas Völker, (Uluslararası İş Geliştirme, Satış & Key Account Direktörü), Alfons B. Veer (CTO Krone Commercial Vehicle SE), Kartal Erköy (Yeni Üretim Genel Müdürü) ve Rıza Akgün (Eski CEO Krone Türkiye)

Treyler üretiminin önemli markası olan Krone, Tire Fabrikası’nda yönetim değişikliğine gitti.

Krone Türkiye fabrikasında uzun süre boyunca CEO görevini üstlenen Rıza Akgün, 31 Temmuz 2022 itibariyle Krone Ticari Araçlar Grubu’ndan ayrılıyor. Akgün, Tire’deki Krone üretim tesisinin yönetimini Mayıs 2022’den itibaren kademeli olarak Üretim Genel Müdürü Kartal Erköy ve Finans/Satış Genel Müdürü Semih Pala’ya devrediyor.

Alfons B. Veer’den anlamlı mesaj

Krone Commercial Vehicle SE CTO’su Alfons B. Veer, “Rıza Akgün’e uzun süreli, başarılı iş birliği için içtenlikle teşekkür ediyor, bundan sonraki görevlerinde kendisine başarılar diliyor ve en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Rıza Akgün ve Türkiye’deki ekibine Tire tesisimizin son yıllardaki fevkalade olumlu gelişimi için teşekkür borçluyuz. Rıza Akgün, Krone’nin Türkiye’deki ilk satış ortaklıklarının kurulmasına yardımcı olmakla kalmadığı gibi, aynı zamanda Tire’deki Krone fabrikasının mevcut çok yönlü üretimine başarılı bir
şekilde ulaşmasında belirleyici oldu” dedi.

Kısaca Krone

Krone, 2012 yılı sonundan bu yana Tire fabrikasında, Türkiye ve etrafında bulunan pazarlar için treyler üretmektedir. Uluslararası üretim ağını tamamlayan bu lokasyon ile Krone, jeostratejik yaklaşımını ortaya koymaktadır. Ayrıca Akdeniz ülkeleri ve Avrupa
dışındaki diğer pazarlar için de treylerler Tire’de üretiliyor. Yıllık 10.000 adet üretim kapasitesi bulunan Krone Tire tesisinde, şu anda yaklaşık 400 kişi çalışmaktadır.