Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELHoroz Lojistik, Horoz Bolloré Logistics'teki hisselerini devrediyor

Horoz Lojistik, Horoz Bolloré Logistics’teki hisselerini devrediyor

Horoz Lojistik, Horoz Bolleré Logistics’deki yüzde 47,95’lik payının Bolloré Logistics’e devri için sözleşme imzaladığını açıkladı.

  • Horoz Lojistik, Fransız taşımacılık ve lojistik şirketi Bolloré Logistics ile ortaklaşa kurduğu Horoz Bolloré Logistics Taşımacılık A.Ş.’deki hisseleri için devir sözleşmesi imzaladı.

Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Horoz Lojistik, taşımacılık ve lojistik alanında faaliyet gösteren Fransız şirketi Bolloré Logistics ile 2000 yılında ortak olarak kurduğu Horoz Bolloré Logistics Taşımacılık A.Ş.’deki hisselerini satmak üzere önemli bir adım attı.

Horoz Lojistik Yönetim Kurulu’nun 12 Haziran 2024 tarihinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Horoz Bolloré Logistics Taşımacılık A.Ş.’nin % 47,95’ine denk gelen hissesinin yaklaşık 16.270.459 ABD doları karşılığında Bolloré Logistics’e devredileceği duyuruldu.

Hisse devrine ilişkin Horoz Lojistik yönetiminden yapılan açıklamada, “Horoz Lojistik olarak, Horoz Bolloré Logistics şirketindeki hisselerimizin Bolloré Logistics’e devri, şirketimizin mali yapısını güçlendirecek ve kaynaklarını artıracak bir adım olarak görülmektedir. Bu satış işlemi, şirketimize önemli bir nakit girişi sağlayacak olup, operasyonel faaliyetlerimizde herhangi bir kesintiye yol açmayacaktır. Uluslararası deniz ve hava taşımacılığı (forwarding), proje kargo taşımacılığı ve dahili konteyner taşımacılığı hizmetlerimiz, Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri Tic. A.Ş. bünyesinde yapılması planlanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

GÜNÜN HABERLERİ

ÖNE ÇIKAN BENZER HABERLER