DHL Express, Dünyanın En İyi İş Yeri seçildi

1092
Deutsche Post Group İnsan Kaynakları Direktörü Thomas Ogilvie, DHL Express İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Regine Büttner, DHL Express CEO’su John Pearson...
Deutsche Post Group İnsan Kaynakları Direktörü Thomas Ogilvie, DHL Express İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Regine Büttner, DHL Express CEO’su John Pearson...

Şirket, Great Place to Work™ ve Fortune Dergisi tarafından hazırlanan sıralamada, 2017 yılında elde ettiği sekizinciliğin ve 2020’deki ikinciliğinin ardından bu yıl birinciliğe yükseldi.

  • Personel gelişimine ve bağlılığına odaklanmak DHL’e hem dönüşümsel başarı hem de şirketin 50 yıllık tarihindeki en iyi finansal performansı getirdi.
  • Kültürel katılım programı, personel güçlendirme alanında yeni bir döneme zemin hazırlıyor.

Dünyanın lider uluslararası ekspres hizmet sağlayıcısı DHL Express, Fortune dergisi iş birliğiyle Great Place to Work™ (GPTW) tarafından yıllık olarak yayınlanan listede dünya çapında en iyi iş yerleri sıralamasında birinciliği elde etti. 10 yılı aşkın süredir kesintisiz gelişim gösteren ve çalışanlarına yatırım yapan DHL Express’in bu başarısı, 2017 yılında listede sekizinci sırada yer alırken 2021’de birinciliğe yükselmesiyle ödüllendirildi.

DHL Express CEO’su John Pearson: Odaklanma stratejisi ile dönüşüm geçirdik

DHL Express CEO’su John Pearson, bu başarıyı şöyle değerlendirdi: “DHL Express, 2009 yılından bu yana Odaklanma stratejisinin yönlendirdiği bir dönüşüm dönemi yaşadı. Bu strateji doğrultusunda, bizimle çalışan insanları motive etmeyi ve tercih edilen işveren olmayı amaç edindik. 220 ülkede ve farklı taşımacılık yöntemleriyle faaliyet gösteren 111 bin kişilik bir şirket için bu, cesur bir adımdı. Beni her gün harekete geçiren şey, insanlara ve onların hem müşterilerimize hem de birbirlerine mükemmellik sunma kapasitesine inanmamız. Bunu mümkün kılan tüm iş arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve bu yılki anketin katılımcılarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu şirketin bir parçası olmaktan hiç bu kadar gurur duymamıştım.”

DHL Express İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Regine Büttner: Çalışan odaklıyız

DHL Express İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Regine Büttner konuya ilişkin şunları söyledi: “Stratejimizin temel unsurlarından biri, DHL Express için çalışan kişilere odaklı olmamız. Müthiş çalışanlarımız işlerine böylesine bağlı olmasaydı, müşterilerimize mükemmelliği bugünkü gibi sunamazdık. Dijital insanlar, gelişen insanlar, farklı insanlar, sağlıklı insanlar ve topluma borcumuzu ödeme unsurları etrafında oluşturduğumuz inisiyatiflerin ve İK çalışmalarımızın gösterdiği gelişimden ve özverilerimizin karşılık bulmasından dolayı büyük gurur duyuyoruz.”

Deutsche Post Group İnsan Kaynakları Direktörü Thomas Ogilvie: Meslektaşlarımız en değerli varlığımız

Deutsche Post Group İnsan Kaynakları Direktörü Thomas Ogilvie ise görüşlerini şöyle ifade etti: “Deutsche Post DHL Group olarak, DHL Express’in 2021’de Dünyanın En İyi İş Yeri sıralamasında birinciliğe layık görülmesinden gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında insanlar arasında köprü kuran ve onların hayatlarını iyileştiren meslektaşlarımızı, en değerli varlığımız kabul ediyoruz. Çünkü onların işlerine olan bağlılıkları ve motivasyonları sürdürülebilir başarının ön koşulu. DHL Express, insan odaklılık ve çalışan oryantasyonu açısından bir rol model ve hepimiz için ilham kaynağı. Çalışanlarımızın bu yılki Great Place to Work™ anketinde bizi en üst sıraya yerleştirerek ödüllendirmiş olması, bana büyük heyecan veriyor.”